Вівторок, 16 Квітня, 2024
ВійнаКриміналРуzкій мірУкраїна

СБУ затримала харків’янку, яка коригувала російські ракетні удари по Україні

Жінка також збирала розвіддані про маршрути переміщення підрозділів Збройних сил України, передає Польське радіо.

Служба безпеки України викрила агентку російських спецслужб, яка займалась коригуванням повітряних ударів армії РФ по цивільній інфраструктурі Харкова.

Жінка також збирала розвіддані про маршрути переміщення підрозділів Збройних сил України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

У спецслужбі зазначили, що за її наведенням 23 січня цього року росіяни обстріляли Київський та Холодногірський райони міста.

Після ворожої атаки російська агентка мала прибути до місця влучань для збору інформації про ушкоджену інфраструктуру та постраждалих осіб.

Фігуранткою є 34-річна харків’янка, яку агресор дистанційно залучив до співпраці на початку цього року. Співробітники СБУ затримали зловмисницю, коли вона проводила дорозвідку біля будинків, які обстріляли російські війська.

Для комунікації використовували анонімні чати у месенджері. Після перших сеансів зв’язку з російськими загарбниками жінка отримала від них «аванс» за подальшу розвідувально-підривну діяльність проти України.

Зловмисниця передавала загарбникам координати найбільш густозаселених районів міста, а також відправляла геолокації будівель, які, на її думку, могли використовувати Сили оборони.