Вівторок, 21 Травня, 2024
ВійнаІнтерв'ю

“Вікно можливостей буде”: Буданов дав стриманий прогноз щодо завершення війни в Україні

Росія у своїх мріях окупувала всю Україну. Українці теж мріють про наш “парад Перемоги у Москві”. Обидві мрії мають мало спільного з реальністю, застеріг очільник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов.

І хоча голова ГУР обережно ставиться до прогнозів, він вважає, що Україна у війні з РФ матиме “вікно можливостей”, серед яких не виключається і розпад Росії на дрібні частини. Про це він розповів у інтерв’ю Washington Post, OBOZ.UA.

Як зазначається, в інтерв’ю виданню Буданов “обіцяв перенести бій на територію Росії за допомогою безпілотників і спеціальних операцій”, а також “висміював врегулювання шляхом переговорів у корейському стилі”. Мається на увазі так званий корейський сценарій, коли за результатом переговорів з РФ фіксується лінія розмежування вільної України й окупованих територій, як Південна та Північна Корея.

Буданов прогнозує, що Росія розпочне “великий наступ” у червні, щоб спробувати захопити всю Донецьку та Луганську області, а потім “росіяни зосередяться на виборах у Сполучених Штатах та їх наслідках”, сподіваючись, що переобраний президент Дональд Трамп зможе ратифікувати їхні досягнення.

Україна планує нові “транскордонні атаки” із залученням “російських добровольців” та за допомогою безпілотників.

“Це план, спрямований на зменшення російського потенціалу. Він охоплює багато аспектів, наприклад, військову промисловість, критично важливі військові цілі, їхні аеродроми, командно-диспетчерські пункти”, – сказав Буданов щодо цілей України.

На запитання, чим закінчиться ця війна, Буданов обережно відповів, що особисто він “не був би проти” можливого розпаду Росії на дрібні частини, але уточнив, що це поки що лише мрія.

“Ця війна триватиме, поки цей режим у Росії. За наступного режиму все може змінитися. Так чи інакше, але в України буде вікно можливостей”, – зауважив Буданов.

Як повідомляв OBOZ.UA, Трамп останнім часом кілька разів повторив, що особисто він у змозі “закінчити цю війну за один день”. Колишній президент жодного разу не сказав, як само він міг би це зробити. З цього приводу Буданов заявив Washington Post буквально: “Я дуже поважаю Трампа. Але навіть така людина, як він, не зможе вирішити це питання за один день”.

Раніше у La Repubblica заявили, що в НАТО неофіційно обговорюють варіант завершення війни в Україні з територіальними поступками в обмін на негайне прийняття до Альянсу. Особливо таким сценарієм може скористатися Дональд Трамп у разі повернення до влади в США.