Понеділок, 20 Травня, 2024
InГаджетАналітикаПодії

ШІ б’є по ринку праці – МВФ

У найближчі два роки штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць у розвинених країнах і 40% робочих місць у всьому світі, передає ЗІФ.

Про це заявила в директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в Цюріху, пише Reuters. За її словами, штучний інтелект б’є по світовому ринку праці «як цунамі».

«У нас дуже мало часу, щоб підготувати до цього людей, підготувати до цього бізнеси», – сказала вона на заході, організованому Швейцарським інститутом міжнародних досліджень, асоційованим з Цюріхським університетом.

Очільниця МВФ вважає, що це може принести величезне підвищення продуктивності, якщо «ми добре із цим впораємося». Разом з тим це може призвести й до більшої дезінформації і, звісно, до більшої нерівності в суспільстві.

Крім того, Крісталіна Георгієва зазначила, що світова економіка стала більш схильною до потрясінь в минулі роки, посилаючись на глобальну пандемію в 2020 році, а також війну в Україні.

У січні цього року МВФ вже прогнозував, що штучний інтелект вплине на майже 40% робочих місць у всьому світі, замінюючи одні та доповнюючи інші.

Оцінюючи потенційний вплив ШІ на світовий ринок праці, спеціалісти МВФ тоді заявили, що в багатьох випадках він, швидше за все, доповнюватиме людську працю.