П’ятниця, 14 Червня, 2024
В окупаціїВійнаПодіїУкраїна

Крим стане «смертельною пасткою» для росіян

Тепер Україна може уразити будь-яку ціль в Криму, передає Польське радіо.

Нещодавня згода Вашингтона на використання американської зброї в Росії дозволить українцям краще протистояти російським атакам на Харків. Місто тижнями зазнає інтенсивних обстрілів з боку РФ. Для нападу росіяни використовують, серед іншого, ракети та керовані авіабомби. 

Це дозволить використовувати зенітні комплекси, в основному «Патріот», для збивання російських літаків, які наближаються до кордонів України, щоб скинути керовані авіабомби. Ракетні установки С-300, які обстрілюють Харків із сусідньої російської Білгородської області, також опиняться під прицілом.

Водночас видання The Economist пише, що Крим стає «смертельною пасткою» для окупаційних військ. Отримання американських балістичних ракет ATACMS з дальністю дії 300 км означає, що тепер Україна може уразити будь-яку ціль в Криму.

Минулого тижня американська влада офіційно підтвердила згоду цілити в об’єкти на території росії. Щоправда, дальність стрільби, швидше за все, обмежена лише областями, що сусідять з північною Україною, але, на думку аналітиків, вона все одно дає українцям багато переваг. Фахівці Інституту вивчення війни також нагадують, що, окрім США, таку згоду висловили ще деякі країни Заходу.