Етнічна група Машко Піро, яка в липні вперше за багато років вийшла з тропічних лісів у Перу, напала на лісорубів. Відлюдники при цьому використовували луки та стріли, йдеться в даних регіональної організації корінних народів FENAMAD.
Представник 39 корінних громад у регіонах Куско та Мадре-де-Діос, заявив, що вважає незаконною вирубку лісу на території Машко-Піро. Відомо, що під час нападу 27 липня, був поранений один лісоруб, пише NEW York Post, передає OBOZ.UA
На думку деяких експертів, така незвична поведінка корінних жителів тропіків виникла унаслідок збільшення кількості лісорубів на їх землях. Тобто лісозаготівельні концесії знаходяться “небезпечно близько” до території плем’я.
“Імовірно, це незаконно, оскільки територія, де стався інцидент, є лісогосподарською концесією, яка належала Wood Tropical Forest до листопада 2022 року, і ми не знаємо про концесію, яка вимагала або надала дозволяючі права на ту саму територію”, – прокоментував представник коаліції корінних народів FENAMAD.
Організація каже, що відсутність заходів захисту з боку перуанського уряду та збільшення активності компаній і нелегальних операторів на території Машко-Піро можуть призвести до “руйнівних наслідків”, таких як передача хвороб і зростання насильства.
Двоє лісорубів були застрелені стрілами під час риболовлі у 2022 році, один смертельно поранений під час зіткнення з членами племені, і було кілька інших попередніх повідомлень про конфлікти.
Міністерство культури Перу, відповідальне за захист корінних народів, не відразу відповіло на повідомлення в понеділок із проханням прокоментувати напад і зусилля з їх захисту.
Survival International, правозахисна група корінних народів, яка уважно стежить за проблемами Машко-Піро, каже, що чинить тиск на перуанський уряд, щоб він просувався глибше в ці райони Амазонки, щоб допомогти контролювати ситуацію.
“Це постійна надзвичайна ситуація. Протягом останнього місяця ми бачили когось з плем’я кожні два тижні в різних точках, і в усіх вони оточені лісорубами”, – сказала під час телефонної розмови Тереза Мейо, дослідниця Survival International.
“Це справді питання життя і смерті. І тільки уряд може і зобов’язаний це зупинити”, – додала вона.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, чому представники плем’я вперше покинули звичне середовище існування та вийшли на берег річки у регіоні Мадре-де-Діос.