Вівторок, 13 Травня, 2025
АнонсиКультура

Куди піти 16 березня

Концерт гурту On-The-Go

On-The-Go виступлять у Києві зі струнним квартетом та представить спеціальну програму. Спеціальний гість – НААДЯ.

Наприкінці 2017 року On-The-Go презентувати акустичну програму зі струнним квартетом в Англіканському соборі Святого Андрія. Концерт вразив і глядачів, і самих музикантів, які вирішили порадувати незвичним звучанням прихильників і в інших містах.

Спеціальним гостем вечора буде група НААДЯ. Відомим цей гурт став ще весною 2013 року після виходу синглу «Пираты». Потрапивши на верхівки хіт-параду iTtunes та чарти таких видань як «Афиша-Волна», The Flow, Wonderzine та Hype Machine, гурт став номінантом премій Артемія Троїцького «Степной волк» і Jagermeister Indie Awards, а також гостем таких фестивалів, як Sziget та Пикник Афиши.

Час: 19.00.

Місце: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4).

Вартість: 350 – 750 грн.

Виставка Петра Бевзи «Інне Світло»

Дослідження світла у світі і світу у світлі є одним із ключових мотивів проекту «Інне світло», котрий символізує появу нових можливостей, де кожен елемент становить повноцінну знакову систему, що має свої категорії, свої поняття, свої моделі і свої взаємодії.

Петро Бевза творить живописний світ, який функціонує за своїми правилами, що не залежать від часопросторових (чи будь-яких інших відомих нам) особливостей.

Живопис сьогодні звертається до того, що існує на полях мистецтва/свідомості/сприйняття, намагаючись цим оприявнити суще.

Живопис Петра Бевзи – це особливий акт самопізнання світу для себе як світу для інших, інакше кажучи, пошук та єднання із ІННИМ СВІТЛОМ.

Проект Петра Бевзи «Інне світло» є частиною доробку 2018–19 років.

Час: 17.00.

Місце: Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» (вул. Десятинна, 13).

Вартість: вхід вільний.

Концерт Funk Avenue

Полюбляєте запальні ритми фанку? Саме любов до цієї музики спонукала колектив Funk Avenue створити для шанувальників жанру унікальну програму під назвою Good Times, що складається з найкращих композицій, які багато в чому визначили суть і обличчя музичної культури сучасності.

Музиканти Funk Avenue активно беруть участь у київському музичному русі. Учасники фестивалів Koktebel Jazz Fest, Rivne Jazz, Atlas Weekend, Arsenal Jazz Open. Постійні учасники колективів Aniko Dolidze Big Band, Thomson’s Band, Square Universe, Anita Avakian Band, The Cancel Band.

Цього вечора для вас гратимуть:

Поліна Солтис – вокал

Дмитро Перчевський – бас

Олег Макбіт – рояль, клавішні

Андрій Варламов – барабани

Євген Пугачов – гітара

Юрій Красноглазов – труба

Олексій Яцина – саксофон

Час: 20.00.

Місце: Old Fashioned Bar / 32 (вул. Воздвиженська, 32).

Вартість: 400 грн.

Лекція «Українське мистецтво в музеях світу»

Поїздка за кордон на виставку віднедавна стала вже звичною справою. Чого варте тільки «паломництво» до Відня на виставку Пітера Брейгеля Старшого! Але як щодо українського туру за кордоном? Ви здивуєтеся, скільки робіт українських художників можна побачити у провідних колекціях світу!

Лекція завідувачки науково-дослідного сектору архівних матеріалів Лора Амеліна, яка є не лише дослідницею, а й завзятою мандрівницею! Вона, як ніхто інший, переконає вас у тому, що українське мистецтво давно є частиною світового контексту.

Ця лекція – прекрасна нагода створити власний маршрут, щоб побачити все: від картин Миколи Ге в Musée d’Orsay до скульптур Олександра Архипенка в The Metropolitan Museum of Art, а ще роботи в Центрі Помпіду, Художньо-історичному музеї у Відні, Художньому музей Філадельфії.

Час: 14.00.

Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).

Вартість: 70 грн, реєстрація.

Концерт старовинної музики «Vivaldimania»

Ольга Табуліна (контральто)

Наталія Сікорська (клавесин)

Марія Віксніна (барокова лютня, теорба)

Програма:

Кантата «Alla caccia dell’alme e de’cori» RV670 для контральто і бассо

контінуо:

Арія «Alla caccia dell’alme e de’cori»(Allegro)

Речитатив «Ma sia crudele o infida,oh Dio, mi piace»

Арія «Preso sei mio cor piagato»(Allegro)

А.Вівальді – Й.С.Бах ,концерт ре мажор BWV972a для клавесину:

1.Allegro

2.Larghetto

3.Allegro

«Salve Regina» RV616 для контральто:

1.Salve Regina(Andante)

2.Ad te clamamus(Allegro)

3.Ad te suspiramus(Larghetto)

4.Eja ergo (Allegro)

5.Et Jesum (Andante)

6.O clemens,o pia( Andante)

Концерт ре мінор RV565( перекладання для клавесину і теорби)

Кантата «Pianti,sospiri» RV676 для контральто і бассо контінуо:

Речитатив «Pianti, sospiri e dimandar mercede»

Aрія «Lusinga e del nocchier»( Larghetto)

Речитатив «O ingannato nocchiero»

Арія «Cor ingrato dispietato»(Allegro molto)

Aрія Ірени з опери «Баязет»(Sposa son disprezzata)

Арія Орджиле з опери «Орландо»(Andero,volero,gridero)

Час: 18.00.

Місце: Кірха Святої Катерини (вул. Лютеранська, 22).

Вартість: 150 – 250 грн.

Фестиваль «Кіно-Франкофонія»

У межах Днів Франкофонії в Україні Посольства Кіпру, Швейцарії, Греції, Канади та Бельгії в Україні, спільно з Французьким інститутом в Україні організовують фестиваль Кіно-Франкофонія. Фільми країн-учасниць демонструються мовою оригіналу з українськими та французькими субтитрами.

Квитки на більшість сеансів безкоштовні та доступні за посиланням.

Час: 18.00.

Місце: Кінотеатр «Київська Русь» (вул. Січових Стрільців, 93).

Вартість: вхід вільний.

Квартет Усеїна Бекірова із програмою «ETHNOVATION»

Усеїн Бекіров – український та кримсько-татарський джазовий музикант, що грає у стилях фанк, фьюжн та інших. Із його творчістю український слухач знайомий по проектах «Freenationale-бенд», «Etnovation», «Бекіров-бенд», «Тріо Усеїна Бекірова», «Квартет Усеїна Бекірова» та ін.

Усеїн зі своїми проектами виступає по всій Україні й за ії межами. Він постійних учасник провідних європейських та українських джазових фестивалей: HanseStadtFest, Krakov Jazz, Koktebel Jazz Fest, Alfa Jazz Fest, ДоДж, Chernihiv Jazz Open, Джазделижанс, Jazz Bez, Kyiv Open Air; проектів «Jazz Коло» Ігоря Закуса, «Тема с вариациям Live» Олексія Когана та інших.

Програма «ETHNOVATION» названа на честь однойменної групи. У програмі звучатимуть композиції з нового альбому.

Склад:

Усеїн Бекіров – фортепіано, клавішні

Олександр Павлов – гітара

Андрій Воробйов – бас-гітара

Олександр Поляков – барабани

Час: 19.00.

Місце: Будинок Звукозапису Українського Радіо (вул. Л. Первомайського, 5б).

Вартість: 80 – 250 грн.

Зустріч #4 «Cooking Sections: криза водних ресурсів Криму»

Приходьте у підвали Беcсарабського ринку, де в межах роботи учасників виставки Future Generation Art Prize 2019 – художнього дуету Cooking Sections, відбудеться публічна дискусія за участі спеціаліста з водних проблем Михайла Яцюка щодо розвитку водної кризи у Криму.

На лекції ви дізнаєтесь про те, як зміна ландшафту і зникнення рослинності на Кримському півострові пов’язані із геополітичною ситуацією та якими можуть бути шляхи вирішення водної кризи у Криму.

Місце проведення – кімната № 31, підземний поверх Бессарабського ринку.

Михайло Яцюк – кандидат географічних наук, в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту водних проблем і меліорації, автор понад 30 наукових праць.

Час: 15.00.

Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2).

Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Концерт Sophistication.

На сцені ДАХу – мелодійний п’янкий проект sophistication., авторкою та одноосібною виконавицею якого є Sofia Shvager.

«Музика давно перестала бути виключно способом самовираження. Для мене момент, коли я граю – це переживання цілісності. Саме тому я часто ототожнюю музику і любов – обом вдається зліпити всю одну маленьку людину у щось ціле (і побічно ще й сильне). Навмисно не пишу “кохання”, бо це щось більше за нього.

Мої пісні часто вважають сумними (думаю, здебільшого не розуміючи текст:), але там не про сум. Меланхолія? Можливо. Але радше побічні ефекти мінорного ладу, який я надто люблю. І те, що в ньому часто зчитується як сум, насправді просто спокій і неймовірна врівноваженість (яких завжди так не вистачає)».

Час: 19.00.

Місце: Центр Сучасного Мистецтва «ДАХ» (вул. Велика Василькiвська, 136).

Вартість: 200 грн.

Лекція Яніни Пруденко про музику кольору

У межах виставки «Флоріан Юр’єв. Modus Coloris Sintez» відбудеться лекція, присвячена музиці кольору, яку читатиме Яніна Пруденко, кандидатка філософських наук, кураторка Відкритого архіву українського медіа-арту.

Можливо, про музику кольору або ж музику світла ви дізналися саме з виставки Флоріана Юр’єва. Але музико-кольорові експеременти мистця були не поодиноким явищем у художніх практиках другої половини ХХ століття.

Ідеї про «музичний» живопис Мікалоюса Чюрльоніса й Олександра Скрябіна, який у музичній практиці першим ввів у симфонічну партитуру спеціальну партію світла зі зверненням до синопсії – кольорового слуху, були підхоплені ще в середині ХХ ст. художниками, інженерами, композиторами, музикознавцями по цілому світу і зокрема в Україні.

Навіть зараз, незважаючи на те, що аналогові технології невідворотно застаріли, вони все ще привертають увагу художників-синестетів, які й далі захоплюються магією синтезу музики і кольору, звуку і світла.

Під час лекції будуть представлені останні дослідження Відкритого архіву українського медіа-арту, присвячені українській світломузиці: історія цього явища, архівні матеріали, інтерактивні світломузичні установки полтавського світлохудожника Георгія Ларіонова, створені у 1980-х рр.

Час: 15.00.

Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).

Вартість: 70 грн, реєстрація.

Концерт Валерія Соколова у супроводі Київського камерного оркестру

У ХХ столітті під впливом двох світових воєн і пов’язаних із ними змін у суспільній свідомості радикальні зміни відбулися й у музиці. Символічним напрямком, що відображав дух часу, виявився модернізм. Модерністи основою свого творчого методу поголосили свободу вираження, передусім свободу від канонів і стереотипів класичного мистецтва. Найрадикальніші зразки музичного модерну, здавалось би, заперечують усю попередню історію музики. Насправді вони «виростають» із неї, набуваючи нових форм.

Яскравими прикладами є композитори Арнольда Шенберга (1874 – 1951), Франц Шрекер (1878 – 1934), Павел Хаас (1899 – 1944), Карл Амадеус Хартман (1905—1963).

Київський камерний оркестр

Диригент – Наталія Пономарчук

Соліст – Валерій Соколов (скрипка)

Програма:

Ф. Шрекер – Інтермецо,

К.А. Хартманн – Concerto funebre для скрипки і струнних,

П. Хаас – Етюд для струнних,

А. Шенберг – «Просвітлена ніч»

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 300 грн.

Залишити відповідь