
Концерт Камерного оркестру Київського Будинку вчених
У виконанні Камерного оркестру Київського Будинку вчених під орудою головного диригента-художнього керівника Дмитра Болдіна та диригента Катерини Косецької прозвучить музика від західного бароко до сучасної з українським колоритом.
Поряд із серйозними, глибокими творами Й.-С. Баха, Е. Гріга, А.Л. Дворжака, М. Равеля колектив виконає і жартівливі композиції. Родзинкою вечора стануть твори для соло арфи, флейти, віолончелі та контрабасу з оркестром, які рідко виконують на сцені.
Час: 19.00.
Місце: Будинок вчених (вул. Володимирська, 45а).
Вартість: 60 – 250 грн.

Виставка «Занурення»
П’ять молодих українських художників та художниць – Юлія Бєляєва, Беата Корн, Антон Поперняк, Сергій Западня та Віктор Мельничук представлять живопис, скульптуру та арт-об’єкти і спробують показати особливий стан свідомості, який дарує захоплення та нестерпну легкість буття.
Час: 18.30.
Місце: Mironova Gallery (провулок Лаврський, 9).
Вартість: вхід вільний.

Музейна акція «Funny museum day»
«Веселий музейний день» – музейна акція, приурочена до міжнародного дня гумору. Цього дня відвідувачам музею пропонують: прослухати безкоштовну екскурсію «Дурні, блазні, маскарад» про роль гумору в історії та мистецтві Західної Європи, пройти веселий квест і подуркувати, роблячи смішні світлини.
Сміливцям, які не бояться кепкувати над собою, пропонується одягнути червоні носики, які можна буде взяти у вестибюлі музею.
Екскурсія починається о 14.00.
У цей день (як і кожної першої середи місяця) вхід до музею безкоштовний!
Час: 10.30.
Місце: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).
Вартість: вхід вільний.

Концерт «Зустріч епох Гайдн & Вівальді»
Академічна хорова капела Українського радіо та сесійний оркестр у складі артистів Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та Національного академічного духового оркестру України представлять твори епохи Просвітництва та Бароко!
Солісти Національної опери та Національної філармонії України: Сусанна Чахоян, Алла Позняк, Олександр Бойко та Сергій Бортник вразять вишуканим та віртуозним виконанням сольних номерів! Музика, яку ви почуєте цього вечора, напрочуд рідко виконуються на провідних сценах України!
Глядачів чекатимуть твори різного стильового і навіть дещо світського забарвлення, об’єднанні латинським канонічним духовним текстом. Ви почуєте музику одного з успішніших австрійських композиторів із чудовим почуттям гумору – Йозефа Гайдна та бунтаря-священнослужителя, який вів абсолютно світське життя – Антоніо Вівальді. Подаруйте собі можливість насолодитися одним зі значущих витворів у спадку «рудого священника» А. Вівальді – меси «Magnaficat» та гордовитої, героїчної «Нельсон меси» Й. Гайдна з цікавою історією появи цього музичного твору!
Час: 19.00.
Місце: Будинок Звукозапису Українського Радіо (вул. Л. Первомайського, 5б).
Вартість: 110 – 200 грн.

Виставка Юрія Вакуленка «Арлекініада»
У 1994-му році Юрій Вакуленко створює роботу «Венеція. Повернення зеленого Арлекіна». Художник звертається до теми, яка вже не раз виходила на авансцену мистецтва на зламі епох. Арлекін «повертається», коли життя стає непередбачуваним й оманливим, реальний світ перетворюється на велику театральну сцену, а його мешканці – на маски, коли змінюються обличчя і ролі, сплутуються карти. Інтуїтивно чи усвідомлено, Арлекін у творчості Вакуленка з’являється вчасно і «пророчо».
25 років потому Юрій Вакуленко шукає на це відповідь. Перед нами вже зрілий майстер із великим життєвим і творчим досвідом, який, як клаптикова ковдра чи костюм Арлекіна, увібрав усе: драми покоління, крах ілюзій, невиправний оптимізм.
Світ, який створює художник, завжди в масці. Еклектичний, розколений на скалки, загрузлий у підробках і штампах, потонулий у крові чи фарбі, він маскується й імітує. Навколо і наскрізь усе несправжнє, підроблене, розсипається на друзки. Маски носять навіть «маски» – приміром, пам’ятники, аби встояти на своїх постаментах. Усе має свій зворотний бік, свій «виворіт». Королем стає блазень, героями – злочинці, святими – богохульники. Грань між істиноютаі брехнею стирається й у кінцевому підсумку в ній не лишається людського. Найбільш людяним у світі-карнавалі постає Арлекін. «У нашому безумному-безумному світі найбільше віриш Арлекіну, – каже художник. – Він чесно грає роль, а не вдає, що чесний».
Головний персонаж циклу «Арлекініада» виконує різні ролі. Та найбільше йому вдається образ вічного мандрівника, самотнього, спустошеного, розчарованого. Арлекін у Вакуленка буває стомленим і «антикарнавальним». Однак стилістиці свята художник залишається вірним в усіх роботах. Вона проступає і в домінанті блакитного, й у загальній стилістичній еклектиці, і в мильних бульбашках, з якими відлітають романтичні ілюзії персонажа, і в повсюдних ромбах Арлекіна – лейтмотиві циклу.
Художник експериментує зі стилями, балансує між фігуративними та нефігуративними образами, майстерно використовує принцип накладання кількох шарів зображення, у глибинах яких зашифровує знаки й символи.
12 робіт «Арлекініади» – розгорнута багатосерійна історія. Роботи вибудовуються в цілісну кінодраматургію з «флешбеком» (усе починалося у 1990-их) та наступними серіями, в яких розігрується драма. За законами жанру Вакуленко-художник пише й епілог – полотно «Сон. Кінь А». Це кінь-надія, кінь-мрія, що летить крізь поле квітучих маків.
Час: 18.00.
Місце: Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» (вул. Десятинна, 13).
Вартість: вхід вільний.

Екскурсія для матерів та батьків із немовлятами
Сяйво моря, шум тополь і кипарисів, стрімкі урвища над хвилями, майже відчутний запах лаванди і безкінечний степ, де полин і кургани, а земля кольору світлої охри. Таким виглядає Крим на картинах, малюнках і фотографіях: прекрасний, але часом суворий і незнайомий. І здається, в українській колективній уяві Крим постає більше простором, ландшафтом, ніж домом безлічі – інколи добре вивчених, а часом загадкових дописемних – культур.
На екскурсії ви дізнаєтесь про Крим і його людей. Хто і як тут жив у різні часи? Звідки ці мовчазні кургани? А фортеці, мінарети і колони? Чиї кораблі лежать на морському дні? Що за золоті гривни у гробницях давніх царів? Як уявити, зрозуміти, відчути цю захопливу історію?
Щосереди о 11.30 екскурсія виставкою «Дивовижні історії Криму».
Час: 11.30.
Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).
Вартість: вхід за музейним квитком.