Неділя, 19 Травня, 2024
Суспільство

МОЗ вдруге звільнило Амосову з посади ректорки Медичного університету

Міністерство охорони здоров’я України вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректорки Національного медичного університету імені Богомольця. Про це повідомляється на сайті відомства, пише Громадське радіо.

«1 жовтня 2018 року у зв’язку із невиконанням Катериною Амосовою законних вимог Державної аудиторської служби України МОЗ України вдруге розірвало контракт із нею. Це сталося після того, як міністерство поновило екс-керівницю закладу на посаді ректора НМУ на виконання рішення Печерського суду міста Києва», — повідомили у МОЗ.

У відомстві наголошують, що розірвали контакт із Амосовою тому, що вона не усунула порушення у фінансово-господарській діяльності та «незаконні дії, що призвели до правового колапсу у найбільшому медичному університеті держави». Зазначається, що порушення завдані на суму близько 2 мільярдів гривень.

«Держаудитслужба повідомила МОЗ України, що у червні 2018 року вона звернулася до Генеральної прокуратури України щодо забезпечення кримінального провадження. Прокуратура міста Києва об’єднала два кримінальних провадження за фактом розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів керівниками адміністрації НМУ ім. О.О. Богомольця. Триває досудове розслідування», — повідомляють в МОЗ.

У Міністерстві повідомляють, що «запросили екс-ректорку ознайомитися з наказами, однак вона так і не з’явилася у відомстві».

Залишити відповідь