П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Цікаве

Час загадувати бажання: сьогодні вночі українці спостерігатимуть зорепад

Сьогодні вночі зорепад Драконіди, також звані Джакобінідами, досягне свого піку, і метеори стануть доступні для спостереження.

Як повідомляють Українські Новини, зорепади, які також називаються метеорними потоками, з’являються, коли рій метеорних тіл входить в атмосферу, при згорянні вони генерують спалах світла, який власне й доступний для людського ока у передсвітанковому або нічному небі.

На відміну від багатьох інших метеорних потоків, зорепад Драконіди не дуже тривалий. Він починається 6 жовтня і триває до 10 жовтня, однак його пік, коли метеори стають найбільш яскравими, припадає на 8-10 числа жовтня.

Продуктивність метеорного потоку в спокійному стані зовсім невелика – близько 10 метеорів за годину. Однак Драконіди показував неймовірні спалахи активності в 1933 і 1946 роках, коли його активність досягала 600 метеорів на годину – а це приблизно 10 в хвилину! А в 2011 піковим числом було 300 падаючих тіл на годину, що теж вражаючий показник.

Найчастіше за зорепадами краще спостерігати в досвітній час, але за метеорним потоком початку жовтня – аж ніяк. Це пояснюється положенням сузір’я Дракона, яке є радіантом зорепаду, точкою, звідки візуально з’являються всі метеори потоку. Сузір’я вище всього на небі саме в нічний час.

Мешканці Європи, в тому числі і України, будуть мати найкращий огляд. Також сприятливим для спостереження буде той факт, що 9 жовтня буде молодик – Місяць буде практично не видно, відповідно його світло не буде заглушати спалахи метеорів, які самі по собі тривають всього секунду, з-за чого їх і важко вловити, коли вони з’являються в малій кількості.

Спостерігачі за нічним небом воліють виїжджати за місто, або, як мінімум, забезпечити собі максимально темне місце, де буде мінімум світлового шуму і як можна більша площа огляду. Вуличне освітлення міста стане перешкодою, якщо метою стає спостереження за космічним явищем, оскільки саме в темряві легше вловити падаючі уламки комети в небі. Також якщо дозволити очам деякий час побути в темряві, то їм буде простіше помітити швидкоплинне падіння метеорів.

Залишити відповідь