Понеділок, 24 Червня, 2024
Суспільство

В Україні запустили екологічного бота

  Усі оновлення в екореєстрах України може моніторити екологічний бот. Щоб скористатися програмою, досить підписатися на послугу, яка є безкоштовною.

  Перший екологічний бот збирає в режимі реального часу низку екологічних даних у відповідних реєстрах. Його спільно створили Міністерство екології та природних ресурсів України та група активістів Save Dnipro.

  Ознайомитися з програмою можна на сайті SaveEcoBot, а скористатись нею можна після підписки на послугу, що є безкоштовною для користувачів.

  Читайте також: Львів запустив міського Telegram-бота

  Зазначається, інформація про виявлені зміни надходитиме в режимі онлайн. Програма працює в Telegram, а найближчим часом буде доступна в інших месенджерах – Facebook Messenger, Skype і Viber.

  Що допоможе знайти екобот?

  Бот може легко знайти та впорядкувати наступну інформацію:

  • Моніторинг реєстру ОВД (оцінка впливу на довкілля), в якому відображаються етапи проходження процедури екологічної оцінки планової діяльності підприємств.
  • Дані про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 та 3 груп.
  • Дані про спеціальні дозволи на користування надрами.
  • Дані про дозволи на спеціальне водокористування.
  • Дані про ліцензії на поводження з небезпечними відходами.
  • Інформацію про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

  Раніше всі ці дані, окрім реєстру ОВД, були закриті, та й останній запрацював лиш півроку тому. Тож у громадськості не було можливості дізнатися цю інформацію.

  Залишити відповідь