Четвер, 30 Травня, 2024
СуспільствоУкраїна

П’ята річниця Революції Гідності: День Гідності та Свободи

У середу, 21 листопада, в Україні вшановують пам’ять тих, хто віддав життя під час Революції Гідності п’ять років тому.

21 листопада 2013 року після рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації з ЄС українці вийшли на майдани. Згодом до акції протесту долучились люди у всіх великих містах України. Євромайдани проходили у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах. Головною зброєю протестувальників була українська та європейська символіка і гімн України.

Євромайдан переріс у велике криваве побоїще. Беркутівці не жаліли нікого. Усе переросло у АТО. А зараз, на Сході держави досі точиться війна за кордони, за народ, за українську державу. 

Традиційно в цей день люди поминають загиблих під час революції, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць, організовують виставки та акції.

У Києві біля каплиці на алеї Героїв Небесної Сотні пройде молебень та урочисте покладання квітів. Також до меморіалу Небесної Сотні відбудеться хода студентів.

У Будинку профспілок пройде виставка Назустріч свободі, а в колонній залі КМДА відбудеться фотовиставка фотокореспондента й учасника Євромайдана Олександра Тимошенка.

Залишити відповідь