Вівторок, 21 Травня, 2024
АвторськеПолітикаУкраїна

Ірина Фріз. Що відомо про майбутнього міністра у справах ветеранів?

Верховна Рада підтримала кандидатуру Ірини Фріз на посаду міністра у справах ветеранів.Відповідне рішення депутати ухвалили ввечері 22 листопада.

Мало хто з експертів і «людей у курсі» очікував на рішення Кабміну висунути на посаду голови Міністерства у справах ветеранів депутатку від БПП, подати її кандидатуру на розгляд в парламент, і, тим більш, бачити її затвердженою ВР націй посаді. Тим більш, що міністерство ще не створено, і за словами пана Гройсмана воно «виникне» відразу, як тільки кандидатуру його голови буде затверджено парламентом.

І ось все це здійснилося: за рішення призначити на цю посаду саме пані Фріз 270 депутатів проголосували “за”. Під час виступу у Раді більшість представників фракцій парламенту, Андрій Парубій та Ірина Геращенко заявили, що підтримують Ірину Фріз у якості кандидатки на посаду голови Міністерства.

Хто ж така Ірина Фріз?

По-перше,вона – митець, а саме, за своїм фахом – мистецтвознавець сучасного християнського мистецтва Кримського Республіканського Фонду «Мистецтво в ім’я Христа». Але, все це було досить давно. Потім пані Ірина пройшла довгий шлях:здобула другу освіту та займалася піаром пана Порошенка та його діяльності,отримуючи політичний досвід.  Після довгих років на посадах помічниці та консультанта гаранта Ірина Фріз за списком БПП пройшла до Верховної Ради. Здається, для українського політикуму – ситуація звичайна (узяти хоча б, приклад пані Геращенко чи ще з десяток сьогоднішніх депутатів).

Ірини Фріз деякий час очолювала постійну делегацію Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО. Однак водночас вона також була і членом комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони та очолювала підкомітет з питань безпеки державних інформаційних систем.

Окрім цього Ірина Фріз вела активну діяльність по викриванню і донесенню фактів до відома  структур ЄС щодо прямої участі РФ в військовому протистоянні на Донбасі.

Зокрема, нещодавно, 18 листопада, передала своїм партнерам по Парламентській асамблеї НАТО дві доповіді про діяльність приватних військових компаній Російської Федерації.

“ДоповідіInformNapalm і The Security Service of Ukraine розглядають ці питання. У них викривається діяльність ПВК на сході України і Сирії. Доповіді містять факти,прізвища та докази безпосереднього їх використання урядом РФ для вирішення завдань державної політики за кордоном”, – повідомила нардеп Ірина Фріз вFacebook.

За її словами , російські ПВК є альтернативним аналогом Сил спеціальних операцій і застосовуються “з метою зниження іміджевих ризиків для Кремля і його прихованого участі в силових акціях за межами Росії”.

 Щодо подальших дій на посаді міністра зі справ ветеранів ми більш дізнаємось у наступний понеділок під час спільної прес-конференція з Проектним офісом Комітету у справах ветеранів, коли пані Фріз та її колеги презентуватимуть план роботи, напрямки діяльності, принципи та засади роботи нового міністерства.

Залишити відповідь