Вівторок, 23 Липня, 2024
СуспільствоУкраїна

У десяти областях України скасували вибори

ЦВК України сьогодні, 29 листопада, відмінила проведення місцевих виборів в десяти областях через введення в країні воєнного стану.

 

За повідомленням прес-служби ЦВК, питання місцевих виборів у вказаних областях вирішуватиметься вже після припинення чи скасування воєнного стану.

«Відповідно до частини першої статті 19 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради АР Крим і органів місцевого самоврядування. Водночас у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях у період, на який вводиться воєнний стан, проводяться перші та додаткові місцеві вибори, призначені Центральною виборчою комісією, а також проміжні та повторні місцеві вибори, призначені відповідними територіальними виборчими комісіями», – йдеться в повідомленні.

У ЦВК наголосили, що у зв’язку з цим Комісія звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу місцевих виборів, що проводяться в областях, у яких введено воєнний стан, на неухильне дотримання вимог частини першої статті 19 Закону України.

Залишити відповідь