Понеділок, 4 Вересня, 2023
СуспільствоУкраїна

До полонених українських моряків не пускають ні консулів, ні адвокатів

Адвокати та консули до сих пір не змогли відвідати в СІЗО «Лефортово» українських моряків, захоплених росіянами на виході з Керченської протоки.

 

“Ми не можемо отримати жодних офіційних відомостей про наших хлопців. І отримуємо інформацію з багатьох джерел… Зараз наші зусилля зосереджені на тому, щоб створити хвилю міжнародного тиску на Росію, щоб звільнити наших хлопців і кораблі”, – сказав міністр на спільній прес-конференції з польським колегою Яцеком Чапутовичем в суботу в Києві.

П.Клімкін наголосив, що Росія не повинна уникнути покарання за акти агресії. “З польськими партнерами ми говоримо про додаткові можливості використання інших форматів та каналів тиску на Росію”, – резюмував міністр.

За його словами, під час перших зустрічей світових лідерів із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним на саміті G20 прозвучали вимоги щодо звільнення українських моряків і судів, а також розблокування вільного судноплавства через Керченську протоку.

“Наскільки я розумію, то досі невідомо, чи буде заява G20 (спільна заява країн-учасник “великої двадцятки” щодо агресії Росії в Керченській протоці – ІФ) узгоджена. Оскільки Росія є членом G20 і бере в цьому процесі участь, то було б дуже добре, якби вона себе висікла і це зробила, але ми на це сподіваємося”, – зазначив П.Клімкін.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.