Понеділок, 4 Вересня, 2023
ПодіїТехніка

Mercedes-Benz випустила перший у світі водневий електрокар

Багаторічний стандарт автопромисловості — машини з ДВЗ — рано чи пізно, але все ж таки приєднаються до своїх попередників: парових авто і возів та карет, що припадають пилом у музеях. Саме тому кожна компанія шукає новий еталон у галузі автовиробництва. Одна з них, німецька Mercedes-Benz, днями презентувала перший у світі водневий електрокар GLC F-CELL, повідомляє Токар.ua.

Це позашляховик, що працює як на електриці, так і на чистому водні, і не забруднює повітря — кількість викидів CO₂ дорівнює нулю.

На борту авто є два баки з вуглецевого волокна, що загалом вміщають 4,4 кг водню. Заповнити їх вщерть можна за 3 хв. Споживання становить десь 1 кг водню на 100 км, а отже, повний бак дозволяє проїхати 430 км. Це у режимі F-CELL, тобто водневому, коли заряд батареї підтримується енергією від паливного елемента. Загалом розробники пропонують переходити у цей режим під час тривалих подорожей.

Читайте також

Режим BATTERY підійде для руху містом.

У режимі HYBRID електродвигун отримує енергію з обох джерел. Пікові навантаження бере на себе батарея, а тривалі поїздки відбуваються на водні.

Максимальна швидкість авто становить 160 км/год.

У компанії зазначають, що водневі заправки лише починають з’являтися, тому поки що GLC F-CELL продаватимуть у тих містах, що сяк-так мають необхідну інфраструктуру. Це Штутгарт, Дюссельдорф, Берлін, Гамбург, Франкфурт, Мюнхен та Кельн.

Водночас Mercedes-Benz разом із H2 Mobility Daimler планує збільшити кількість водневих заправок із 50 до 100 до кінця 2019 року. План максимум — 400 станцій. Окрім цього, аналогічні інфраструктурні проекти німці просувають в інших містах Європи, США та Японії.

Зазначається, що поки клієнти Mercedes-Benz зможуть лише орендувати водневий електрокар. Типовий договір передбачає технічне обслуговування, ремонт та повний гарантійний пакет.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.