Середа, 17 Липня, 2024
ПолітикаСвіт

Україна має право визнавати захоплених моряків військовополоненими

Росія порушила Женевську конвенцію і повинна повернути моряків України, – Держдеп США

 

Сполучені Штати Америки вважають, що світ має можливість вплинути на РФ задля повернення українських моряків та кораблів, оскільки та порушила під час цього нападу міжнародне право.

Про це заявив на зустрічі з журналістами заступник помічника держсекретаря Джорж Кент, відповідальний у Державному департаменті за український напрямок, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Зараз не є основним питанням визначення статусу цих полонених. Водночас Україна має повне право визначати його таким чином”, – зауважив він.

Кент наголосив, що США не фокусуються на визначенні статусу, але вважає, що росіяни порушили Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими 1929 року.

“Росія порушила міжнародне право, Росія не дотримується Віденської конвенції 1929 року. Росія порушила цю конвенцію, коли атакувала захопила українські кораблі”, – додав дипломат.

Представник Держдепу наголосив: факт цього порушення може і має бути використаний у тиску на Росію, щоби вона повернула захоплених військовослужбовців та кораблі.

Залишити відповідь