Понеділок, 4 Вересня, 2023
ПодіїСвіт

У Франції вивчають причетність РФ до руху “Жовті жилети”

У Франції вивчають повідомлення про можливу причетність Росії до організації акцій протесту”Жовтих жилетів”, але поки не прийшли якихось висновків.

Про це, посилаючись на видання “Еко”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Еко”зазначає, що цим питанням займається міжвідомча структура – Генеральний секретаріат з оборони і національної безпеки, що підкоряється прем’єр-міністру Едуару Філіпу. Розслідування почалося через повідомленння про численні фейкові акаунти в соцмережах, які використовувалися для висловлення підтримки демонстрантам.

Раніше британська газета “Таймс” з посиланням на дослідження компанії NewKnowledge повідомила про сотні акаунтів, зокрема, в Twitter, через які виявлялася підтримка “Жовтим жилетам”. У компанії припустили, що ці акаунти пов’язані з Росією.

Схожу інформацію розповсюдила і організація Alliance for Securing Democracy, да ніякої наводить агентство “Блумберг”. Згідно з твердженнями фахівців цієї організації, дуже активно в соцмережах підтримували “Жовтих жилетів”деякі російські державні ЗМІ.

Однак”Еко” зазначає, що поки влада Франції не прийшла до висновків у цій справі.

“Зараз ще занадто рано, щоб дати оцінку твердженням “Таймс”, – пише французька газета.

Як повідомлялося, голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що до організації заворушень і актів насильства у Франції причетні ФСБ і ГРУ Росії.

Раніше повідомлялось, що у суботу в акціях протесту 8 грудня у Парижі взяли участь близько 10 тис. осіб, по всій країні – близько 125 тис. Більше 100 осіб отримали поранення, майже 1000 заарештували.

Протести “жовтих жилетів” проти підвищення цін на пальне виникли у Франції всередині листопада. Й хоча французька влада пішла на поступки і скасувала заплановане підвищення податку на паливо, а також скасувала підвищення цін на електрику та газ, протестувальники вирішили не скасовувати суботню акцію.

У них широке коло вимог – починаючи від підвищення зарплат, зменшення податків – завершуючи вимогою відставки президента.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.