
Свято «Калита в Музеї Гончара»
Що?
Вечорниці – молодіжні зібрання із танцями, співами, забавами та іграми.
Традиція: Зустрічі молоді, де знайомилися, спілкувалися, пізнавали одне одного і, як наслідок, одружувалися.
Хто?
На вечорниці збираються лише незаміжні дівчата і неодружені хлопці!
Традиція: Дівчата відвідували вечірки виключно у своєму селі і трималися переважно одного гурту. А хлопцям дозволялося бути на вечорницях як свого села, так і завітати до сусідніх.
Що діється?
Випікання калити, вивчення колядок, виготовлення янголів із соломи та мотанок «на заміжжя», вгадування долі, пісні, ігри, танці досхочу, залицяння, кусання калити, частування кулішем.
Традиція: Дівчата пряли, вишивали, співали, ворожили, ліпили вареники. Хлопці заважали дівчатам працювати, залицялися, розповідали небилиці, цілувалися з дівчатами через гребінь.
Забаву та танці правлять:
Варйон
Рожаниця
Київський фольклорний гурт
Час: 19.00.
Місце: Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19).
Вартість: 100 – 150 грн, для студентів – 100 грн, для Андріїв – вхід вільний.

Фортепіанний концерт «Мелодія зими»
Концерт «Мелодія зими» від Павла Ігнатьєва – фінальна подія циклу «IV сезона», просякнута тонкою філософією в формі класичної техніки гри на фортепіано. Концерт присвячений зимі, її магії свят, витонченості мелодій, теплу сердець та вишуканості білого вбрання природи.
Час: 20.00.
Місце: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4).
Вартість: 180 – 680 грн.

Презентація книжки Максима Віхрова «Дикий Схід»
Автор книги «Дикий Схід» осмислює історію Донбасу від ХVI століття і до сучасних подій. Історію Дикого Поля, теренами якого проходила межа між хліборобською і кочовою цивілізаціями; місця дії «Слова о полку Ігоревім»; землі козацьких сторожових застав; омріяного простору свободи й нового життя для шукачів кращої долі; «всесоюзної кочегарки»…
Бувши очевидцем драматичних подій весни 2014-го року, автор «Дикого Сходу» приділяє особливу увагу анатомії донбаського сепаратизму, а також економічним, політичним і соціокультурним процесам, які зробили Донбас придатним для російських геополітичних авантюр.
Максим Віхров – житель Донбасу як мінімум у четвертому поколінні (далі простежити важко). За освітою – соціолог, за фахом – журналіст. Оглядач «Українського тижня».
Поміркуємо разом про становлення, буття, катастрофи та перспективи «вугільного» регіону – української землі, глибоко травмованої російськими імперськими експериментами.
Учасники: Максим Віхров, Андрій Голуб.
Модерує Ольга Петренко.
Час: 18.30.
Місце: книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3).

Святковий концерт від Open Opera Ukraine
Open Opera Ukraine запрошує на ексклюзивний концерт барокової музики. У програмі – твори англійського, італійського, польського та німецького бароко. Зірковий учасник вечора – український співак, всесвітньовідомий контратенор Юрій Міненко.
Юрій Міненко є володарем унікального високого чоловічого голосу діапазоном у три октави. Він став першим українцем, який вийшов у фінал Мiжнародного конкурсу оперних спiвакiв «Спiвак свiту» у Кардiффi 2009 року і першим в історії цього конкурсу фіналістом контратенором. Юрія оплесками зустрічає Кельнська опера, Опера Санта-Фе, Лозаннська опера, Театр Єлисейських полів, Театр у Відні, Національний театр Мангейма та Большой театр.
У концерті також беруть участь:
Євген Рахманін (бас)
Божена Корчинська (українська поздовжня флейта)
Наталя Павлів (українська поздовжня флейта)
Кирило Шарапов (скрипка)
Оксана Пінчук (скрипка)
Ігор Завгородній (альт)
Анна Щербіна (віолончель)
Ольга Шадріна-Личак (клавесин)
Час: 19.00.
Місце: Будинок вчених (вул. Володимирська, 45а).
Вартість: 250 грн.

Джазова вистава «Novecento. Хороша історія»
Джазова вистава про піаніста, життя якого проходить на кораблі, і нога якого жодного разу ще не торкнулася землі. Ім’я піаніста – NOVECENTO або 1900-й, бо він з’явися в перший місяць НОВОГО століття.
Це дійсно хороша історія. Колись про це написав п’єсу італійський музикант і письменник Алессандро Барікко. І абсолютно по-новому відчув, а потім створив наново цю історію музикант і режисер Майк Кауфман-Портніков.
Він створив джазову виставу. Він сам грає цю історію, розповідає, показує, не відриваючись від роялю. NOVECENTO і Майк вимірюють своє життя через 88 клавіш роялю.
Людина-рояль або RoyalMan – Майк Кауфман-Портніков вже в 70-ий ювілейний раз поділиться цією хорошою історією. І знов, як уперше. І тільки наживо. І знов непередбачувано.
Час: 19.00.
Місце: Будинок архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7).
Вартість: 150 – 350 грн.

Авторський проект Кирила Стеценка
Відомий скрипаль Кирило Стеценко запрошує на свій авторський проект у межах серії «Ексклюзиви», присвячений творчості Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та Доменіко Скарлатті. Програма має назву: «999 – золота аура бароко». Партнерами Кирила Стеценка на сцені будуть блискучі українські музиканти Олена Жукова (клавесин) і Артем Полуденний (віола да гамба, віолончель).
Програма:
Г.Ф. Гендель – Соната для скрипки і basso continuo № 6 соль мінор, HWV 364а
– Соната для скрипки і basso continuo № 15 мі мажор, HWV 373
Й.С. Бах – Інвенція № 1, BWV 772 (транскрипція для скрипки і клавіру К. Стеценка)
– Соната для скрипки і basso continuo № 2 мі мінор, BWV 1023
Й.С. Бах – Партита для скрипки соло № 3 мі мажор, BWV 1006, обробка К. Стеценка
Д. Скарлатті – Соната для клавіру фа мінор К. 466
– Соната для скрипки і basso continuo ре мінор, К. 77
– Соната для скрипки і basso continuo соль мажор, К. 91
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 70 – 250 грн.