П’ятниця, 19 Липня, 2024
СуспільствоУкраїна

Росія готувала криваві провокації в Україні в день Об’єднавчого собору

Російські спецслужби із залученням представників терористичної ДНР планували 15 грудня провести в Києві та кількох обласних центрах хресні ходи, під час яких влаштувати криваві провокації. Про це на брифінгу розповів заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Він повідомив, що 6 грудня у колишній будівлі СБУ в Донецьку пройшла наради під головуванням представників спецслужб РФ і керівництва ДНР. На ній обговорювали заходи, які могли б завадити наданню Україні томосі.

“За результатами наради було ухвалене рішення щодо організації хресних ходів у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві у день проведення Об’єднавчого собору, під час яких будуть спровоковані силові сутички з правоохоронцями з обов’язковим створенням кривавої картинки для російських ЗМІ. Залучення для збільшення кількості постраждалих осіб похилого віку, інвалідів та хворих.Використання МДБ ДНР груп, які уже знаходяться у вказаних українських містах, для скоєння протиправних проявів”, – повідомив Кононенко.

СБУ затримала киянина Юрія, який на замовленя російських кураторів мав на території Києво-Печерської лаври під час проведення служби 13 та 14 грудня організувати акцію протесту проти надання українській церкві автокефалії. Йому в Москві дали $5 тис. Там же підготували плакати та гасла. 8 грудня він провів зустріч із настоятелем Києво-Печерської лаври митрополитом Павлом. Цей священослужитель мав координувати акцію зсередини.

Інші групи, за даними СБУ, мали скоїти напади на протестувальників.

“Основною версією, яку ми розглядаємо, є скоєння злочину по відношенню до осіб, яких планували залучити до цих акцій. Вчинення резонансних протиправних дій,пов’язаних із загибеллю та пораненням пересічних громадян, додатково залученими до цього особами. Це мало стати підтвердженням страшилок про переслідування вірян УПЦ “радикалами” і захоплення святині. З іншого боку це могло поставити під загрозу проведення Об’єднавчого собору”, – сказав представник СБУ.

За інформацією координатора групи “Інформаційний спротив” Дмитра Тимчука, напередодні Об’єднавчого собору українських церков Росія може влаштувати в Україні провокацію із застосуванням хімічної зброї. Російська пропаганда вже готує інформаційне прикриття з обвинуваченням у всьому української армії.

1 коментар

 • А шо ви думали….Людожер буде спокійно на все споглядати?
  Та для нього люди то ніщо…тисячею – десятьма знищити не страшно…
  Однозначно Людожер буде готувати провокації.
  Це ж який привід на фоні релігії виспупити захисноком вірян! Миротворцем… Жах…подумати таке…
  А потім знищити ракетами і танками пару сотень тисяч населення…
  Монстра треба стерегтися…

Залишити відповідь