Понеділок, 4 Вересня, 2023
ПодіїТехніка

У Стамбулі можна обміняти пластикові пляшки на безкоштовний проїзд

Днями у турецькому Стамбулі запровадили цікавий метод популяризації переробки сміття — якщо немає грошей на проїзд, просто здай пластикові пляшки та їдь собі безкоштовно. Для цього місцева влада впроваджує нові автомати для поповнення транспортних карт. Перший з’явився на станції метро I.T.U.-Ayazaga, пише Токар.ua.

Вставляєш у такий автомат порожню пластикову пляшку або бляшанку, а він тобі нараховує центи на твою транспортну карту.

Диво-автомат

Прейскурант на пластик виглядає так:

  • 0,33 л — 2 центи
  • 0,5 л — 3 центи
  • 1,5 л — 6 центів
  • 0,5 л бляшанка — 9 центів

Вартість проїзду у метро —  40 центів (2,60 турецьких лір або 13,5 грн). Виходить, придбати найдешевший квиток можна за 28 півторалітрових пляшок. До речі, у Стамбулі транспортною картою можна користуватися не лише у метро, але й в автобусах, трамваях і навіть у громадському туалеті.

Мер Стамбула обіцяє громадяням, що віддаватимуть на переробку пляшок більше за інших, заохочувальні бонуси, наприклад, квитки до театру. Тобто система автоматично фіксуватиме учасників програми.

Більшість домашніх господарств не віддає пластик на переробку. Одні не знають, що це добре для довкілля, інші — просто лінуються. Тож ці автомати допоможуть змінити ставлення людей до проблеми пластикових відходів.


Еліф Ценгіз — представник ініціативи Zero Waste

До кінця року таких автоматів у Стамбулі буде щонайменше 100 у 25 точках міста, зокрема, поряд зі школами та університетами.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.