Четвер, 8 Червня, 2023
АвторськеСуспільство

Дід Мороз «не нужон»?

Ми вже писали про те, що слід робити, якщо Дід Мороз у дитсадочку виявився не готовим до власне дитячого свята. Однак у багатьох батьків постає логічне питання: а чи варто взагалі залучати до новорічних ранків такого персонажа, як Дід Мороз?

«Але прогрес порівняно з минулим роком очевидний! – пише у груповому вайбер-чаті один тато, котрий другий рік поспіль відвідує новорічний ранок у садочку. – Відсутність репертуару Газманова, пєсєнкі про йолочьку, в кінці два куплети колядок, мамам практично не моргав, не мацав педагогів і пані директорку! Одним словом, росте! Тому нє гонітє на Дєдушку Мароза! Вульгарний? Це Миколай – святий і  Санта Клаус – вихований! А Дєдушка – он другий, с народа. Хряпнуть водочькі, зажрать брюквой, сплясать “бариню” под балалайку і пообійматися с берьозкамі!!!!!»

Заради справедливості слід зазначити, що не кожен Санта Клаус є взірцем високої культури.

Але чи потрібен нам Дід Мороз узагалі, якщо врахувати наявність святого Миколая, який традиційно і роздавав подарунки українським дітям? «Одночасна присутність у нашій маскультурі св. Миколая і Діда Мороза – це, як на мене, ознака або перехідного періоду, або роздвоєння свідомості, – говорить Юрій Бедрик, письменник, головний редактор видавництва “Легенда”. – Тобто питання не в тому, чи потрібна  така двоїстість, а в тому, мине вона сама чи її слід якось лікувати. Я думаю, що таки мине – зі зміною поколінь. І тоді залишиться тільки св. Миколай, адже він більше відповідає нашим традиціям та  ментальності».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.