Середа, 24 Липня, 2024
InГаджетСвіт

Facebook викрили в торгівлі приватним листуванням користувачів

Facebook роками продавав технологічним гігантам масиви даних про користувачів – набагато більше, ніж визнавалося офіційно.

Журналісти The New York Times отримали доступ до декількох сотень внутрішніх документів компанії, які свідчать про те, як насправді соцмережа захищає персональні дані і печеться про безпеку своїх користувачів.

Масиви персональних даних користувачів перетворили в товар. Спочатку обмін даними між Facebook і іншими компаніями виглядав як невинне прояв взаємодопомоги: Facebook нарощує клієнтську базу і, таким чином, доходи від реклами, а компанії більше дізнаються про своїх покупців, збільшуючи продажі. Однак на даний момент Facebook придбав контроль над даними 2,2 млрд користувачів – при мінімальному рівні прозорості.

Наприклад, Facebook дозволив Bing, розробленому компанією Microsoft, бачити імена всіх користувачів соцмережі, не питаючи на те дозволу, і надав Netflix і музичному сервісу Spotify можливість читати приватні повідомлення, якими обмінюються користувачі. Для Amazon Facebook відкрив доступ до бази контактів користувачів.

Залишити відповідь