Середа, 6 Грудня, 2023
ТехнікаУкраїна

Україна розраховує на допомогу НАТО в кіберзахисті виборчої системи

Україна розраховує на допомогу НАТО у кіберзахисті виборчої системи нашої країні від зовнішніх втручань.

Про це на прес-конференції у п’ятницю, 28 грудня, заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Трастовий фонд з питань кібербезпеки повністю виконав першу фазу, і країна зацікавлена в переході на другу фазу. Країна-лідер (Фонду з боку НАТО — ред.) Румунія так само проявила цю зацікавленість, ми чітко визначили, як будемо рухатися далі”, — сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що з огляду на наближення президентських і парламентських виборів в України питання кібербезпеки, зокрема, нашої виборчої системи, є для нас дуже важливим.

“Ми розраховуємо, що Альянс нам у цьому допоможе попри те, що ми вже домовилися про взаємодію в цьому напрямку з окремими країнами-членами НАТО”, — зазначила віце-прем’єрка.

Станом на 1 липня 2017 року технічне обладнання та програмне забезпечення, передбачені для постачання в Україну у рамках першого етапу програми Трастового Фонду, знаходилися в Україні.

Загальна сума відрахувань до Трастового фонду становила на першому етапі 1 млн євро. Окрім постачання обладнання та програмного забезпечення, вона передбачала оплату проведення тренінгів та навчань персоналу.

Залишити відповідь