Вівторок, 5 Грудня, 2023
Україна

За весь час окупації Криму там з’явилось більше 800 тисяч росіян

Окупанти активно заселяють півострів російськими громадянами, витісняючи корінне населення.

З моменту окупації Криму Росія завезла туди від 800 тисяч до 1 мільйона своїх громадян, заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, посилаючись на дані Меджлісу, під час виступу в Кримському будинку в Києві.

Джемілєв зазначив, що окупанти ретельно приховують дані про населення Криму.

“Є деякі джерела, я про них не буду зараз говорити, які дають нам підстави говорити, наскільки збільшилася кількість людей в окупованому Криму … У нас є їхні плани про різке збільшення населення Керчі, Севастополя. Якою мірою вони виконуються? Вони навіть перевиконуються – це теж видно “, – заявив він.

Джемілєв додав, що раніше він озвучував цифру в 500 тисяч завезених до Криму росіян.

“Коли приїжджали наші співвітчизники, вони говорили, що це ми зменшили цифру. За оцінками наших співвітчизників – там від 800 тисяч до 1 мільйона”, – зауважив він.

Джемілєв також заявив, що в Криму високий рівень смертності, який на на 33% перевищує народжуваність; особливо сильні втрати несе корінне населення. Росіяни ж продовжують переселятися до Криму – і серед них переважають кілька категорій.

“В першу чергу, це громадяни РФ – військовослужбовці, працівники внутрішніх справ, які вийшли у відставку, отримують сертифікат, який дає право на придбання житла в розмірі 16 квадратних метрів на одну людину. Держава зобов’язана виплачувати грошові кошти для придбання житла. Якщо з цими сертифікатами в інших регіонах Росії проблема, то в Криму ці сертифікати моментально надаються “, – пояснив Джемілєв.

За його даними, в Криму, особливо в Євпаторії, Севастополі та Сімферополі активно будується житло, в першу чергу, для переселенців з РФ.

Залишити відповідь