Неділя, 19 Травня, 2024
Світ

Мертвому морю загрожує екологічна катастрофа

Мертве море може повністю зникнути через стрімке пересихання

Про це повідомило видання CNN.

За кілька останніх років Мертве море початок пересихати прискореними темпами. Уже через два десятиліття ситуація може дійти до того, що один з найвідоміших водойм в світі виявиться невеликим смердючим озером, що втратив всі свої цілющі властивості. Одна з головних причин, що наближається екологічної катастрофи полягає в постійних збройних конфліктах на Близькому Сході.

В даний час Мертве море продовжує пересихати, рівень його вод падає на півтора метра на рік, стверджують вчені. Зростаюче населення вживає все більше води, а тому конкуренція за неї в регіоні вище, ніж будь-коли. Фабрики виробляють мінерали шляхом випаровування води. Протягом багатьох років Мертве море страждає від посухи і неправильних спроб запобігти екологічній катастрофі. Уже обміліла живить це водоймище річка Йордан, в якій колись був хрещений Ісус Христос. Та ж доля спіткала Тіверіадське озеро (воно ж Галілейське море, по воді якого ходив Ісус).


Наприклад, багато санаторіїв, колись розташовувалися прямо на березі водойми, тепер возять туристів на узбережжі спеціальним транспортом.

«Це урок для всіх: не зв’язуйтеся з природою, тому що вона завжди переможе. Якщо ми будемо продовжувати брати прісну воду з природних джерел, таких як Галілейське море, Євфрат або Ніл, ми в кінцевому підсумку зруйнуємо місцеву навколишнє середовище », – пояснили екологи з наукового центру в Єрусалимі.

Залишити відповідь