Четвер, 7 Грудня, 2023
Політика

Сотні німецьких політиків постраждали через масштабну крадіжку даних

В інтернеті оприлюднена викрадена персональна інформація сотень німецьких політиків сіх рівнів

Поки що невідомо, йдеться про хакерську атаку чи “злив” даних.

Оприлюднеоі особисті дані та документи депутатів Бундестагу, членів провідних партій, телевізійних ведучих, журналістів та музикантів. За попередніми оцінками, досі це найбільший подібний інцидент у Німеччині. Хто стоїть за цими діями, поки що невідомо. Невідомі й мотиви зловмисників.

Витік інформації торкнувся майже всіх партій Німеччини, представлених у Бундестазі: Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального Союзу (ХСС), Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), Зелених, Вільної демократичної партії (ВДП), Лівої партії. Як повідомляється, винятком є лише правопопулістська “Альтернатива для Німеччини” (АдН). Загалом оприлюднені особисті дані 405 депутатів усіх рівнів – земельних парламентів, Бундестагу та Європарламенту.

Серед відомих політиків, які, ймовірно, стали жертвами такої акції, – канцлерка ФРН Анґела Меркель, федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) та екс-голова СДПН Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel). Також зловмисники отримали доступ до даних відомих телеведучих, журналістів, співаків музичних гуртів та діячів культури ФРН, пише газета Bild. Так, щонайменше 33 журналісти німецької телекомпанії ARD стали жертвами кібератаки, серед них відомий своїми викриттями про допінг у російському спорті журналіст Гайо Зеппельт (Hajo Seppelt).

Заувжимо, що частина даних може бути фальшивою

Речниця уряду Німеччини Мартіна Фіц (Martina Fietz) заявила, що, за нинішніми оцінками, конфіденційних даних з відомства федерального канцлера оприлюднено не було. В тому числі це стосується і канцлерки Анґели Меркель, додала Фіц. Урядова речниця також застерегла, що частина оприлюднених даних може бути сфальшована, повідомляє радіостанція Deutschlandfunk.

Німецький уряд розглядає цей інцидент як “дуже серйозний”. Міністерка юстиції Німеччини Катаріна Барлі (Katarina Barley) заявила, що дії зловмисників спрямовані на “підрив довіри до демократії та демократичних інституцій”.

Залишити відповідь