Четвер, 18 Квітня, 2024
UncategorizedАвторськеСуспільство

Експерт: державна няня – насмішка уряду над молодими батьками

Муніципальна няня для дитини до трьох років – ще одна послуга від Кабінету Міністрів, яка призначена поліпшити життя мами і дитини з перших днів народження малюка. Насправді рішення уряду значно ускладнить, навіть погіршить фінансовий стан сім’ї з новонародженим.

Блюзнірським назвав цю пропозицію експерт з соціальних питань Андрій Павловський у коментарі журналісту «Голос-Інфо».

Нова соціальна програма для молодих батьків «муніципальна няня», яка заробила з 1 січня, стала недоступною для багатьох українців.

«Чи запрацює в повній мірі послуга від держави муніципальна няня, яка вступила в силу з 1 січня, стане зрозуміло в кінці місяця. Однак уряд, надаючи послуги муніципальної няні, хотів компенсувати скасування допомоги від держави на дитину до трьох років. Ця фінансова допомога була скасована Кабміном Гройсмана», – сказав Павловський.

Він уточнив, що сума, яка пропонується державою для покриття послуг муніципальної няні, є замалою.

«Півтори тисячі в місяць на няню – це насмішка уряду, так як близько 4-6 тисяч гривень коштують послуги няні в провінції, від десяти тисяч – в столиці. Додамо трохи бюрократії: висновок офіційного договору на отримання послуг няні, величезні черги в органах соцзахисту, щоб заяви-прохання написати ще й там. Випросити милостиню у держави. У нас з 1 січня мінімальна зарплата становитиме 4170 гривень, а сума, яку пропонує держава на покриття послуг менше від цієї на третину. В результаті батькам доведеться доплачувати. А це означає, що послуга «муніципальна няня» стала недоступною для багатьох українців», – резюмував Павловський.

Анонсована в 2018 році нова соціальна програма для молодих батьків «Муніципальна няня» почала свій старт з 1 січня. З державного бюджету батьки отримуватимуть компенсацію по догляду за дитиною до трьох років.

Розміром відшкодування буде прожитковий мінімум на дітей віком до шести років. Протягом року сума таких компенсацій буде варіювати. Так, з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум становитиме 1 626 грн, з 1 липня – 1 699 грн, з 1 грудня – 1 779 грн.

На думку експерта, на початку листопада Конституційний суд узаконив антисоціальне рішення – скасував фінансову допомогу на утримання дитини до трьох років та істотно урізав одноразову допомогу при народженні дитини. Рішення про муніципальну няню – це невелика компенсація уряду, через яку родини можуть не отримати субсидію.

«Рева легалізує професію няні, виведе її з тіньового ринку послуг, щоб скубати ЄСВ (Єдиний соціальний внесок) і з батьків, і з няні. Більше того, півтори тисячі допишуть як додатковий дохід сім’ї. Батькам доведеться звітувати перед податковою і соціальними службами. Крім того, няня має бути офіційно працевлаштована (через укладання договору з батьками). Допускаю, що саме ці гроші стануть тією краплею, через яку сім’ї відмовлять у субсидіях», – підсумував соціолог.

Нагадємо, з 1 січня набуває чинності новий кошторис країни, який депутати ухвалили ще в ніч проти 23 листопада 2018 року.

Залишити відповідь