Неділя, 18 Квітня, 2021
novyny.org@gmail.com
ПолітикаСвіт

Меркель і Макрон підписали новий договір про дружбу між ФРН і Францією

У Берліні оцінюють новий підписаний договір про дружбу та співпрацю між двома країнами як сигнал для подальшої інтеграції в Європі. Укладений договір має поглибити співпрацю держав.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) та президент Франції Еммануель Макрон уклали новий договір про дружбу між двома країнами. У вівторок, 22 січня лідери обох європейських країн поставили в німецькому місті Ахен свої підписи під новим міждержавним документом.

Церемонію підписання документа, що ще раніше отримав назву Ахенського договору, провели в Коронаційній залі в будівлі міської ратуші Ахена. В Парижі та Берліні наголошують, що новий міждержавний договір поглибить співпрацю між двома країнами в таких галузях, як економіка, політика, культура та сфера технологій. 

Канцлерка ФРН Анґела Меркель назвала новий договір про дружбу спільною відповіддю обох країн на зростання популізму і націоналізму. “Ми підтверджуємо, що ми хочемо пліч-о-пліч вирішувати великі виклики нашого часу”, – наголосила Меркель на церемонії підписання двосторонньої угоди, цитує агенція новин dpa.

На її думку, в цей “особливий час” потрібні рішучі, чіткі, послідовні та перспективні відповіді. Сам договір поновлює також “фундаментальну співпрацю” між двома сусідніми країнами, наголосила Меркель, повідомляє інформагенція AFP. 

Один з пунктів підписаної угоди передбачає зокрема тіснішу співпрацю Берліна й Парижа задля спільної зовнішньої та безпекової політики в ЄС. Крім того, уряди обох держав планують у майбутньому узгоджувати свої дії у таких важливих питаннях, як зовнішня політика, європейська політика та галузь оборони, передає агенція новин dpa.

“Дороговказ” для подальшої європейської інтеграції

Раніше цього ж дня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) назвав новий французько-німецький договір сигналом для подальшої європейської інтеграції. Про це він написав у своєму мікроблозі в соціальній мережі Twitter.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.