Четвер, 20 Червня, 2024
Цікаве

Снігопади і ожеледь: як зберегти здоров’я

Щороку близько 97,5 тисячі українців травмуються внаслідок падіння, найчастіше трапляються переломи черепа, хребта та кінцівок.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я

“За даними Центру медичної статистики, останніми роками в середньому 97,5 тисяч українців щороку зазнавали ушкоджень різного ступеня тяжкості внаслідок падіння (для кількісних даних використано середній показник переліку травм, найбільше характерних внаслідок падінь: переломи черепа, хребта, кісток верхніх та нижніх кінцівок)”, – зазначають медики.

Як наголошують у МОН, за найменших ознак перелому або струсу мозку, слід звертатися за медичною допомогою.

“Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова з’явилася нудота чи біль у суглобах – терміново зверніться до лікаря. Головні правила безпеки при ожеледиці: не поспішайте. Що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися. Не тримайте руки в кишенях: це дуже допоможе при падінні. Присядьте, якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – падати буде не так високо і не так боляче. Тримайтеся осторонь будівель, щоби захистити себе від падіння буруль. Сконцентруйтесь, коли переходите дорогу: гальмівний шлях при ожеледиці значно збільшується. Не взувайтесь у чоботи на високих підборах: ідеальний варіант – зручне взуття з рельєфною підошвою”, – радять у МОЗ.

Залишити відповідь