Субота, 15 Червня, 2024
Суспільство

Засновник і юридичний власник приміщення церкви у Кропивницькому вирішив передати її ПЦУ

У Кропивницькому спалахнув скандал довкола храму. Засновник і юридичний власник приміщення вирішив передати його новоствореній Православній Церкві України. Але УПЦ МП – проти.

Про це повідомив міський голова Кропивницького у Facebook.

23 січня міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який у 2015 році переміг на виборах мера як кандидат від БПП, звернувся до православної громади з проханням підтримати його рішення передати Храм Успіння Пресвятої Богородиці до Православної церкви України.

Як пояснює керівник Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній, юридично громада вірян орендує храм.

До того ж, договір оренди сплив ще 1 грудня 2015 року, тож фактично вже кілька років вони там перебувають з доброї волі власника.

25 січня прес-конференцію скликали представники УПЦ МП. Вони визнають, що юридично храм належить громадській організації, проте вважають, що мають і далі там проводити служби.

“Хочемо донести думку, що православні жителі нашого міста мають право вільно сповідувати свою віру у своїй державі і своєму місті, бо нам Конституція це гарантує”, – озвучив основний меседж заходу митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф.

Представники УПЦ МП також заявили, що їх поставили перед фактом: або парафія перейде до ПЦУ, або сюди запросять іншого священика.

1 коментар

  • полностью поддерживаю решение мера Андрея Райковича. Мы живем на Николаевке, а ездим в центр в храм СВ. Владимира. Очень хотелось бы чтобы храмов ПЦУ было больше.

Залишити відповідь