П’ятниця, 14 Червня, 2024
Політика

ФРН виділила 12 мільйонів євро жертвам блокади Ленінграда

На виділені ФРН 12 мільйонів євро в російському Петербурзі буде, зокрема, модернізована лікарня для ветеранів.

Про це повідомляє DW.

До 75-річчя повного зняття блокади Ленінграда міністри закордонних справ ФРН Гайко Маас і Росії Сергій Лавров привітали гуманітарний жест Німеччини стосовно ще живих жертв блокади. У МЗС ФРН у неділю, 27 січня, повідомили, що Німеччина виділяє 12 мільйонів євро на модернізацію лікарні для ветеранів війни, створення німецько-російського центру зустрічей для російської та німецької громадськості, а також для людей, які пережили блокаду Ленінграда.

“Ми впевнені, що ця добровільна акція покращить якість життя ще живих жертв блокади та слугуватиме історичному примиренню між народами двох країн як основі наших двосторонніх відносин у майбутньому”, – йдеться в спільній заяві глав МЗС ФРН і РФ.

У документі підкреслюється, що добровільний гуманітарний жест німецького уряду про виділення допомоги ґрунтується “на визнанні відповідальності за скоєне від німецького імені беззаконня”.

У заяві зазначається, що блокада Ленінграда німецьким Вермахтом “увійшла в історію як жорсткий злочин проти цілого міста та його населення”. Як підкреслив Маас, цей жест є “символом того, що ми усвідомлюємо нашу відповідальність, а аткож сигналом про те, що таке ніколи не має повторитися”.

Залишити відповідь