Бабак-віщун Тимко III зробив прогноз щодо приходу весни в Україну, а також переможця фіналу відомого серіалу “Гра престолів”. Все це відбулося в ході щорічного Дня бабака, який відзначають 2 лютого.
Погода у селі на Харківщині, де у норі живе бабак увесь ранок була прохолодною. Коли тваринку розбудили й вилізла з нори, то бабак, побачивши свою тінь, швидко повернувся у нору.
Згідно з правилами “прогнозування”, це означає, що на швидкий прихід весни розраховувати не варто.
“У березні очікуються приморозки, а весняне тепло прийде тільки у квітні. Але якщо би бабак не побачив своєї тіні та не повернувся в нору, варто було очікувати ранньої весни”, – заявив начальник біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна, професор Віктор Токарський, цитує “Укрінформ”.
Також тварина зробила передбачення, щодо того, хто переможе у політичній боротьбі фінального сезону серіалу “Гра престолів”.
Як передає Укрінформ, тварина тричі обрала Короля півночі Джона Сноу.
Бабак проживає на біологічній станції Харківського університету імені Каразіна у селі Гайдари Харківської області.
Це вже третя тварина, яка виконує функцію “погодного віщуна”. Цьогоріч погоду вперше передбачав Тимко III, який замінив свого батька Тимка II.
Крім прогнозів погоди, Тимко II у 2017 році також передбачив надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом.
Загалом День бабака в Україні відзначають з 2004 року.
Найбільшої популярності цей день отримав у США, де ще у ХІХ столітті у Пенсильванії жив бабак-віщун на ім’я Великий Філ. Вважається, що ця традиція прийшла у США разом з німецькими емігрантами.
Суть традиції полягає у спостереженні за поведінкою бабака.
Якщо він бачить свою тінь і потім йде назад у нору – отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, і бабак не бачить тіні, й не йде у нору – отже, весна буде ранньою.
Традиція продовжується і понині, а кожного нового бабака, який обіймає посаду віщуна також називають Філом.
Цього року Філ не побачив власної тіні й таким чином передбачив ранню весну у США.
Бабаки – невеликі гризуни. які живуть у норах і перебувають у сплячці впродовж зими. Більшість бабаків дуже соціальні.
У залежності від виду, довжина тварини ст