Субота, 16 Жовтня, 2021
novyny.org@gmail.com
КультураМузика

Великому королю музики реггі Бобу Марлі сьогодні б виповнилося 74 роки

Фото:Bob Marley/BBC.music


Вже 38 років, як немає з нами великого Боба Марлі. 6 лютого найвідомішому виконавцю музики реггі, співакові “любові і протесту” виповнилося б 74 роки. Він завжди говорив, що його музика буде жити вічно – і виявився правий.

Боб Марлі (Bob Marley), справжнє имя Роберт Неста Марлі, народився на Ямайці 6 лютого 1945 року. Його матір’ю була місцева дівчина, а батько англієць, який за життя бачився з сином всього два рази, а коли Бобу було 10 років, помер. У ранні роки Боб Марлі належав до субкультури руд-боїв. Постійно підкреслював зневагу до небезпеки, голився на лисо і взагалі косив під крутого хлопця.

У 12 років він виявився в нетрях Кінгстона район Тренчтаун (столиця Ямайки), куди вони разом з мамою переїхали в пошуках кращого життя. Там Боб і завів перших друзів, з якими освоював музичне мистецтво і записав перші композиції. Він знайомиться з Банні (Невілл Лівінгстон). Вони стають близькими друзями. Боб кидає школу, віддавши підручники приятелеві і влаштовується працювати зварником. І весь свій час присвячує освоєнню вокалу і занять з гітарою.

У 1962 році, вражений вокалом Боба, Леслі Конг запропонував спробувати записатися у нього на студії. Завдяки цьому з’явилася перша пісня “Judge Not”, потім і інші пісні. І в цей момент Боб Марлі з Банні створюють групу The Wailing Wailers. Перший сингл групи “Simmer Down” вийшов накладом понад 80 тисяч примірників і весь розійшовся. По мимо цього він займав 1 місце в хіт-параді Ямайки два місяці. У 1966 році група розпалася.

Пізніше, Боб створює групу The Wailers. Група довгий час не могла знайти популярність, але в 1972 році вони уклали контракт з міжнародною фірмою грамзапису і записали свій другий альбом “Catch A Fire”. Саме він приніс популярність групі, а пісня “I Shot The Sheriff” стала міжнародним хітом.


У 1966 році Боб познайомився з Ритою Андерсон, а 10 лютого вони одружилися. За роки музичної активності Боба Марлі, Рита паралельно з концертами і студійними записами встигла народити сімох дітей. Дейвід, старший син Боба Марлі, відомий більше як Ziggy, досить успішно вибудував свою артистичну кар’єру і став популярним виконавцем .
Але за деякими даними, у Боба приблизно 13 детей.Часть з яких, з’явилися поза шлюбом.

Разом з групою Боб Марлі об’їздив Європу і Америку з концертами, його пісні і альбоми лідирували в багатьох престижних світових хіт-парадах. Саме завдяки музичної діяльності Боба Марлі реггі-культура стала популярна за межами Ямайки.

Вже будучи знаменитим, Боб Марлі мав великий вплив на людей Ямайки в політичній сфері – його вважали символом африканської єдності. У 1976 році він навіть запобіг початку громадянської війни, помиривши прямо на сцені, де виступав, лідерів двох протиборчих партій. Він так само, був прибічником растафарианства – релігії, що відкидає прихильність до культури споживання і західних цінностей, а також що проповідує любов до ближнього

Марлі помер від раку. У 1977 році в липні у нього знайшли злоякісну меланому на великому пальці ноги. Існує хибна думка, що він захворів на рак від того, що курив багато канабісу. Але насправді це сталося від не прооперованої вчасно меланоми на пальці ноги. Музикант пошкодив його, коли грав в футбол, але відмовився від ампутації, пояснивши це своїми релігійними переконаннями, а коли почалися метастази і зараженими виявилися майже всі життєво важливі органи, було вже пізно….
Великий король музики , помер в лікарні Майамі. Смерть наздогнала Боба Марлі 11 травня 1981 року. За тиждень до смерті Боб Марлі був хрещений в православній Ефіопській церкви.

У склепі поруч з його тілом і по сей день лежить гітара Gibson, біблія, футбольний м’яч та пучок марихуани.

Останні слова, які Марлі сказав своєму синові: “Життя за гроші не купиш”.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.