Субота, 15 Травня, 2021
novyny.org@gmail.com
Мистецтво

У Львові відновлюють унікальну картину французького художника

Складність полягає у тому, що полотно переписували щонайменше двічі

Унікальну картину XVII століття взялися відновлювати у Львові. Над полотном французького художника Жоржа де Латура працює п’ятеро реставраторів. Роботи тривають вже четвертий місяць. Картина цінна тим, що на ній зберігся підпис автора. У світі залишилося лише 30 робіт художника, з авторськими ініціалами – лише 9.

Художниця-реставраторка Лілія Волкова щодня відкриває по кілька сантиметрів авторського малюнка. Щоб добратися до оригіналу, майстриня використовує дерев’яні палички, вату та спеціальні хімічні розчини. Складність полягає у тому, що картину переписували щонайменше двічі.

Перед реставрацією полотно піддали низці досліджень. Зокрема, картину фотографували в рентгенівських та інфрачервоних променях. Під час однієї з процедур власне і розгледіли авторський підпис.

Французький живописець Жорж де Латур був придворним художником короля Людовика 13-го. У світі залишилося 30 його робіт. Лише 9 із них – із підписом автора. До Львівської галереї мистецтв його полотно потрапило у сорокові роки минулого століття.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.