Понеділок, 14 Червня, 2021
novyny.org@gmail.com
Наука

Нова глибоководна субмарина Orpheus зможе занурюватися на 11 кілометрів

Підводний човен — спільний проект NASA і Океанографічного інституту Вудс-Хоул.

Про це повідомляє Naked-science.

“Орфей – герой давньогрецької міфології, який пережив подорож в підземний світ. Саме в його честь був названий 272-кілограмовий безпілотний підводний корабель, призначений для вивчення глибоководної зони. Вартість проекту склала 1,2 мільйона доларів”, – йдеться в статті.

Досі глибоководна зона океану — від шести до 11 кілометрів під поверхнею товщі води, або 45 відсотків Світового океану — залишається практично невивченою. Однак Orpheus може істотно допомогти вченим.

Новий підводний човен готовий досліджувати глибини за допомогою цілого ряду наукових інструментів. Для зв’язку з апаратом, який знаходиться в декількох кілометрах під водою, може знадобитися більше часу, ніж для зв’язку з космічним апаратом з поверхні Місяця. Тому апарат повністю автономний: коли він вирішить піднятися на поверхню, то випустить пару сталевих гир, які впадуть на морське дно, дозволяючи йому спливти. В ідеалі безпілотник буде робити це, коли він завершить свою місію або після закінчення часу очікування. Після спливання він дасть знати про своє розташування, щоб його підібрали дослідники. Orpheus оснащений чотирма камерами, схожими на GoPro – зі спалахами, які допоможуть йому самостійно орієнтуватися і робити знімки.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.