Четвер, 16 Січня, 2025
АнонсиКультура

Куди піти 27 лютого

Концерт гурту Pavlik OverDrive

У кінці 2015 року зібрався гурт, завданням якого було якісно зробити програму з пісень Віктора Павліка за 25 років його творчої діяльності. Було вибрано найкращі популярні пісні артиста ще з часів гурту «Анна Марія» і до сьогодення.

Програму зробили у стилі поп-хард-рок. І презентували її в одному з київських клубів. Так і був створений гурт Pavlik OverDrive.

Відтоді гурт успішно гастролює по країні і за її межами. Виступає на багатьох рок-фестивалях.

Склад гурту Pavlik OverDrive:

Віктор Павлік – вокал

Олексій Івченко – лідер-гітара, бек-вокал

Борис Таршис – гітара, бек-вокал

Ілля Чемерис – бас-гітара

Валерій Ліхачов – ударні

Віталій Перепелиця – клавішні

Час: 19.00.

Місце: Міжнародний центр культури і мистецтв (алея Героїв Небесної Сотні, 1).

Вартість: 250 – 1000 грн.

Виставка «Дивовижні історії Криму»

Сяйво моря, шум кипарисів, стрімкі урвища над хвилями, майже відчутний запах лаванди і безкінечний степ, де полин і кургани, а земля кольору світлої охри. Таким виглядає Крим на картинах, малюнках і фотографіях: прекрасний, але часом суворий. І здається, в українській колективній уяві Крим постає більше простором, ландшафтом, ніж домом безлічі – інколи добре вивчених, а часом загадкових дописемних – культур.

Хто і як тут жив? Хто залишив ці неймовірні кургани? Ці фортеці, мінарети та колони? Кораблі й золоті гривни? Як тут жилося у давнину, а як лише нещодавно – ще кількасот років тому? Як краще уявити, зрозуміти і глибше відчути цю захопливу історію?

Кімерійці, таври, скіфи, елліни, готи, сармати, візантійці, хазари, половці, генуезці й венеційці, турки-османи та кримські татари. Виставка створена, аби крок за кроком пройти слідами давніх народів, які стали джерелом подальшого формування людності півострова. Зокрема буде більше розказано й про корінний етнос Криму – кримських татар.

Виняткові предмети з колекцій 15 українських музеїв – від скіфського золота, зброї, артефактів до творів сучасного мистецтва, розповідатимуть дивовижні історії, що залишили по собі різні епохи.

Час: 11.00.

Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).

Вартість: вхід вільний.

Концерт «Gyorgi Ligeti: Concerti»

Після серії релізів сучасної музики – Стефано Джервазоні, Семюела Андрєєва, Тосіо Хосокава і Алессандро Сольбіаті, Вухо-ансамбль готує до запису монографію Дьєрдя Лігеті, класика другої половини ХХ століття.

У програмі передпоказу для слухачів – Концерт для віолончелі та оркестру (1966), Камерний концерт для тринадцяти інструментів (1969-1970) і Концерт для фортепіано та оркестру (1985-1988).

У всіх цих творів велика історія записів, існують еталонні варіанти, виконані під керівництвом П’єра Булеза, Рейнберта де Леу, Петера Етвеша, Девіда Атертона – але раз на декілька років хтось пропонує новий варіант їх інтерпретації. Австрійському лейблу Kairos і диригенту Луїджі Гаджеро здалося, що Вухо-ансамбль вже може запропонувати свій.

Час: 20.00.

Місце: Будинок Звукозапису Українського Радіо (вул. Л. Первомайського, 5б).

Вартість: 200 – 400 грн.

Лекція «Нойз як явище в культурному просторі»

PinchukArtCentre запрошує на заключну подію музичної програми «Інститут звуку». На вас чекають лекція Дмитра Сіліча «Нойз як явище в культурному просторі» та живі виступи BOBRYK/Схема Руху По Колу (Валентин Горе) та F.S.P. (Діма Сіліч).

Діма Сіліч – композитор, нойз-музикант (F.S.P. fsuperp.tumblr.com/), куратор нойз-напрямку в ГО «Інститут звуку». Валентин Горе – композитор, перформер, організатор міжнародних музичних заходів та фестивалів. Як музикант має два музичні проекти – BOBRYK та Схема Руху По Колу sxema.bandcamp.com/

Подія відбудеться на 4-му поверсі арт-центру в експозиції. Після 20.30 вхід в арт-центр буде обмежено.

Куратор програми – Саша Долгий, музичний продюсер, засновник звукової лабораторії «ЕХО», школи «Women sound» та культового київського андеграундного культурного осередку «Эfir». Програма покликана якнайширше проілюструвати практики та можливості, які відкриває сучасна електронна музика перед тими, хто перестає бути тільки слухачами. Подя складатиметься з лекційної та концертної частин.

Час: 19.00.

Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2).

Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Павло Ігнатьєв із презентацією альбому «Сьоме небо»

Павло презентує свій новий альбом «Сьоме небо», присвячений подорожам, красі природи й унікальності кожного її куточкаю. Павло створює авторські композиції на стику неокласичної і джазової музики.

Павло Ігнатьєв – один із найтитулованіших молодих піаністів і композиторів України, автор десяти сольних фортепіанних альбомів і відомий публіці творчими колабораціями з групою Бумбокс, Сергієм Бабкіним та багатьма іншими «зірками» шоу-бізнесу.

Час: 19.00.

Місце: In-Jazz (бульв. Дружби Народів, 1).

Вартість: 250 – 300 грн.

Кінокабаре «Потяг додому»

Кінокабаре «Потяг додому» – вечір кіно, музики та історій із життя кінодіви Ренати Богданської (1917-2010).

Уперше в Україні буде показано фрагменти фільму «Великий шлях» (1946, Польща, Італія) всесвітньо відомого режисера Міхала Вашинського, у якому дебютувала Рената Богданська, та унікальні документальні кадри з її життя.

Журналіст, письменник і дипломат Богдан Нагайло розповість про неординарну долю зірки львівської джазової сцени 1930-их, її шлях через усю Євразію аж до Лондона, де вона оселилася після Другої світової війни разом із чоловіком, генералом польської армії та політичним діячем Владиславом Андерсом.

В атмосферу 1930-их глядачів перенесуть романси з репертуару Ренати Богданської часів її участі в оркестрі легендарного Богдана Весоловського «Ябцьо-Джаз» у Львові у живому виконанні Марічки Хміль та Kiev-OrchesTrio.

Із рідкісних документів й уривків фільмів, маловідомих фактів та спогадів постане полотно культурного життя в Україні між двома світовими війнами та історія українського кінематографу в еміграції.

Час: 19.00.

Місце: Національний центр Олександра Довженка (вул. Васильківська, 1).

Вартість: 60 грн.

Лекція «Ефект глітчу: мистецтво 1990-их, телебачення та відеоарт»

У межах проекту «Озброєні та небезпечні» Катерина Яковленко розповість про відео-експерименти українських авторів, проаналізує деякі роботи. Відбудеться скринінг.

Коли на початку 1990-их українським митцям потрапила до рук відеокамера, вони почали експериментувати з цим жанром. Ідея працювати на межі візуального мистецтва та кіно захоплювала українських авторів. У перші роки десятиліття створювалися роботи, що апелювали до візуальної культури, естетики телебачення та світового кінематографу, а також торкалися питань документальності, правди та брехні.

Одним із найбільш яскравих прикладів того часу був Василь Цаголов, який підсумував свої пошуки у концепцію «Тверде телебачення».

Катерина Яковленко – співробітниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, публіцистка, співавторка книги «ПАРКОММУНА». Дописує до видань LB.UA та Bird In Flight.

Час: 19.00.

Місце: Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8).

Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Концерт «Suena Español»

Концерт Suena Español привідкриє завісу у світ чарівливих звуків Іспанії. Бонусом стане незвичне поєднання камерного хору, ансамблю народних інструментів та неперевершеного бас-баритону соліста Національної філармонії Андрія Маслакова.

Академічний камерний хор імені Д. Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і культурних програм;

Ансамбль народних інструментів «Рідні наспіви»

Соліст – Андрій Маслаков (бас-баритон)

Диригент – Клаудіа Родрігес (Куба)

Світлана Корецька (художнє слово)

Програма:

Х. Хіменес – Інтерлюдія із сарсуели «Весілля Луїса Алонсо»

М. де Фалья – Сім іспанських народних пісень:

1. Мавританська шаль

2. Сегідилья

3. Астуріана

4. Хота

5. Колискова

6. Пісня

7. Поло

Ф. Морено-Торроба – Арія Відала «Pour el amour una mujer»

П. Соросабаль – Арія Феррандо «No puede ser» із сарсуели «Таверна в порту»

А. Лара – Гранада

Е. Леконуа – Сібоней

Ж. дель Енчіна (Juan Del Encina) – Hoy Comamos Y Bebamos

Невідомий автор (Anónimo) – Estas Noches Tan Largas

Г. Фернандес (Gaspar Fernandez) – Toquen Toquen Los Rabeles

А. П’яццолла (Astor Piazzolla) – La Muerte Del Ángel

Т. Жобім (Tom Jobim) – Eu Sei Que Vou Te Amar

Е. Гренет (Emilio Grenet) – Tu No Sabe Ingle

Е. Гренет (Emilio Grenet) – Quirino Con Su Tres

В.К. Конрадо Монієр (V.C-Conrado Monier) – Y Tu Que Has Hecho

Спіричуелс – I Thank You, Jesus (Дякую, Ісусе)

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 250 грн.

Залишити відповідь