Гала-концерт премії (А)Prize
Гала-концерт нагородження найкращого українського альбому премії (A)Prize. Протягом 2018 року в Україні було випущено 243 повноформатних альбоми, 47 із яких високо оцінила команда експертів Радіо(А) і додала їх до лонг-листа, голосуванням слухачів був сформований шорт-лист із 10 релізів, а 28 лютого у Музичному просторі МК ми дізнаємося, хто став найкращим за версією міжнародного журі.
Приходьте і переконайтеся, що в Україні є справжня, різноманітна, жива музика, яка знаходить шлях трансформуватися в якісний музичний продукт.
Лайн-ап гала-концерту:
LAUD
Ptakh_Jung
Viacheslav Semenchenko aka MC Fame
Andrey Chmut
special guest TBA
Час: 19.00.
Місце: Music Space MK (вул. Богдана Хмельницького, 57б).
Вартість: 700 грн.
Відкриття виставки Василя Бажая «DE-TERMINO»
Василь Бажай – легендарна постать українського мистецтва. Картини Василя Бажая хоч і відверто нефігуративні та абстрактні, несуть у собі неймовірно потужний заряд енергії, примушують уповільнитись час та застигнути погляд. Потужна живописна пластика схожа на тривимірні математичні функції, загадкові магічні формули, чи секретні мапи є втаємничими візуальними висловлюваннями, які практично неможливі (а скорше за все і не потребують) якоїсь додаткової текстуальної інтерпретації.
Цього разу Василь Бажай представлятиме свій новий магічний експеримент з часом: картини створені у 1995-1996 році митець відклав на 21 рік на «дозрівння» і тільки у 2017 році нарешті завершив їх, надавши їм нових сенсів та звучання. Ніби іронізуючи над глядачем та самим собою, Бажай натякає «життя плинне, мистецтво – вічне».
Також під час відкриття можливі перформанси чи хеппенінги.
Час: 19.00.
Місце: Karas Gallery (Андріївський узвіз, 22а).
Вартість: вхід вільний.
Концерт «The Queen Symphony»
Національний академічний духовий оркестр України
Диригент – Олексій Вікулов
Участь бере Академічний камерний хор «Хрещатик»
Художній керівник – Павло Струць
Солісти –
Єлизавета Ліпітюк (сопрано)
Сергій Бортник (тенор)
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 100 – 500 грн.
Показ фільму «Обличчя / Рило»
ОБЛИЧЧЯ / РИЛО
Режисерка: Малґожата Шумовська
Польща / 2018 / 91’
«Срібний Ведмідь» 68-го Берлінале, фільм-відкриття 47-го КМКФ «Молодість».
Головний герой фільму, веселий та привабливий Яцек мешкає в польській глибинці, любить слухати хеві-метал, свою дівчину Даґмару і планує втекти до великого міста. Але поки що Яцек вимушений жити з консервативною ріднею та працювати над зведенням статуї Ісуса Христа. Через нещасний випадок на будівницві лікарі роблять йому трансплантацію чужого обличчя. Після операції й важкого відновлення колишній красень перетворюється на вигнанця в очах колег, нареченої і навіть власної матері. Тільки вірна сестра залишається йому підтримкою.
У ролях: Матеуш Косцюкевич, Агнешка Подсядлик, Малґожата Гороль
Фільм демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Час: 19.00.
Місце: Closer Art Centre (вул. Нижньоюрківська, 31).
Вартість: 100 грн.
Лекція «Популярно про актуальну ситуацію у світовій політиці»
PinchukArtCentre продовжує лекторій до виставки Future Generation Art Prize 2019, у межах якого запрошені експерти коментують та за можливості відповідають на актуальні для людства запитання, що піднімають учасники виставки. Так у четвер, 28 лютого, о 19.00 політолог-міжнародник Денис Пілаш прочитає лекцію про актуальний стан речей у міжнародній політиці.
Всупереч оптимістичним очікуванням на третє тисячоліття, у світі дедалі неспокійніше: продовжуються війни та збройні конфлікти, утворюються нові авторитарні режими, поширюються антидемократичні настрої, загострюється глобальна економічна криза. Останнім часом жахіття війни відчула на собі й Україна. Чому так відбувається і як людству дати з цим раду?
Денис Пілаш — політолог-міжнародник, перекладач, автор публіцистики на історичну тематику.
Час: 19.00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2).
Вартість: вхід вільний, реєстрація.
Концерт Майка Кауфмана-Портнікова
Маестро RoyalMan Майк Кауфман-Портніков – людина-рояль, піаніст-віртуоз, справжній митець, артист, композитор. Він грає свій світ і світ навколо. Завжди нАживо, завжди в єдиному ексклюзивному варіанті. Маестро подорожує на «машині часу», спілкується з Бахом, Чапліним, купою цікавих людей минулого і розповідає свої історії за роялем (що цікаво, не зупиняючи свою музику). У своєму ексклюзивному стилі джаз-театру. Це буде вінтаж-концерт, VintageJAZZ. Ви разом занурюєтеся в емоції: світлі, радісні, гумористичні, романтичні, ніжні, пристрасні.
Саме такий концерт буде. Віч-на-віч, просто в серце і по секрету. Не вистава цього разу, просто політ емоцій. Цього разу буде багато пісень. Буде музика Чапліна та Еллінгтона, Баха і Моцарта. Звичайно, в авторських обробках Маестро. І нові твори Майка Кауфмана-Портнікова. І презентація нового альбому, але по секрету.
Час: 19.00.
Місце: Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57б).
Вартість: 120 – 300 грн.
Відкриття виставки Артема Андрійчука «Persons. Glazed Madonnas»
Багаторічний проект «Persons. Glazed Madonnas» Артема Андрійчука репрезентує серію картин із зображенням голів жінок зі схожим типом зовнішності та подібним виразом обличчя. Серія полотен є своєрідною іронією автора щодо свідомої однотипності людей – зображені обличчя навмисне не відображають характеру, емоцій та індивідуальності.
Про свідоме позбавлення унікальності свідчить і однакове в усіх композиціях трактування очей, закритих мозаїкою з битого скла. Такий прийом остаточно уніфікує образи і вказує на відсутність будь-якої прив’язки до портретності.
Семантично розкладаючи термін «Madonnas», автор наголошує на неоднозначності сприйняття, представляючи з одного боку десакралізований образ Богоматері, а з іншого – жаданий об’єкт кохання. Образ безликої дівчини навіяний однією з численних безіменних моделей із модного журналу і «розтиражований» за допомогою прийомів поп-арту.
Створена художником глянцева естетика, що її імітує блиск полив’яної поверхні, є черговим натяком на оболонку, поверховість, маску та вказує на експлуатацію суспільством візуально досконалих і недосяжних образів.
Кураторка проекту – Леонора Янко.
Час: 12.00.
Місце: Lera Litvinova Gallery (вул. Набережно-Рибальська, 3, 9).
Вартість: вхід вільний.