Концерт «Великий джаз»
Джазове шоу за участі джазового вокаліста з Лос-Анджелеса Chuck Wansley, біг-бенду оркестра «Віртуози Києва» та найкращих вокалістів країни.
Час: 19.00.
Місце: Міжнародний центр культури і мистецтв (алея Героїв Небесної Сотні, 1).
Вартість: 250 – 1000 грн.
Відкриття виставки «Харківська школа фотографії з колекції сім’ї Гриньових»
У 70-их роках XX століття бере свій початок так звана «Харківська школа фотографії», що з часом стала одним із визначальних соціокультурних феноменів українського мистецтва.
Підходи харківських фотографів виходили за межі місцевого контексту міста на сході України та (не)можливостей радянського часу – їхні роботи були глобальним соціальним і художнім проектом, який містив велику кількість різних художніх підходів, експериментів, політичних поглядів та позицій щодо самого феномену мистецтва.
Сьогодні одна із важливих відмінностей школи – вона не перетворилась на історичний релікт. Процес її трансформації та розвитку триває і досі: представники школи одні з тих, хто визначають сучасне мистецтво України, працюють в актуальному контексті та беруть участь у формуванні нового покоління.
У 1994 році Тетяна Гриньова i Борис Гриньов заклали основи колекції, яка сьогодні трансформується у зібрання, що представляє розвиток і множинність художніх підходів українського мистецтва. Колекція Гриньових – одна із небагатьох у країні, в якій принципи публічності та освіти є ключовими, що переміщує колекціонування зі сфери приватного захоплення в суспільно-важливу культурну практику.
У 2018 році почався процес передачі частин робіт Харківської школи з Колекція Гриньових у Фонд однієї з найвідоміших центрів мистецтв Європи. Офіційна присутність Харківської школи в європейській інституції є не тільки підтвердженням його унікальності, а необхідною можливістю осмислення та нового погляду на феномени українського мистецтва.
Час: 19.00.
Місце: Арт-простір Mironova Foundation (пров. Лаврський, 9).
Вартість: вхід вільний.
Концерт «Присвята Фридерику Шопену»
Традиційно концерт до чергової річниці всесвітньо відомого польського класика Фридерика Шопена проходить у Національній філармонії України. Цього разу із концертом-присвятою виступлять філармонічний симфонічний оркестр (диригент – Ігор Палкін) та соліст Юрій Кот (фортепіано).
У виконанні Юрія Кота прозвучить знаменитий Другий фортепіанний концерт з оркестром. Цей твір, сповнений пристрасної меланхолії, писався під впливом нерозділених почуттів автора до Констанції Гладковської, обдарованої співачки, знаної варшавської красуні. Прем’єра відбулася у березні 1830 року у Варшаві у виконанні автора. Диригував Кароль Крупінський.
Програма:
Ф. Шопен – Концерт № 2 для фортепіано з оркестром
Ж. Бізе – Симфонія № 1 до мажор («Юнацька»)
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 70 – 350 грн.
Дискусія «Джерела мілітаризації. Звідки війна в головах?»
У межах виставки-серіалу «Озброєні та небезпечні» відбудеться подія від головного інформаційного партнера, медіа-проекту «Заборона».
Війна на сході України йде вже п’ятий рік. За цей час багато хто помітив, що поза зоною військових дій – у мирних містах – війни не видно. Але що далі триває війна, то вона помітніша через дискурс: зміну риторики, культуру, зовнішній вигляд. Під час дискусії учасники обговорять, звідки війна проникає у побут та до чого це веде.
Модераторка: Катерина Сергацкова – журналістка, головна редакторка медіа-проекту «Заборона».
«Заборона» – це медіа-проект, створений українськими журналістами у відповідь на появу консервативних тенденцій і поляризації суспільства. Місія – розповідати про те, що відбувається сьогодні в Україні та Східній Європі через людські історії, досліджувати тенденції й говорити про них із близької відстані. У фокусі – незручні, табуйовані, контроверсійні, чутливі теми.
Час: 19.00.
Місце: Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8).
Вартість: вхід вільний, реєстрація.
Концерт The Hypnotunez
The Hypnotunez – це провокативне поєднання свінгу, джазу та класичного рок-н-ролу, звучання їхніх інструментів шокує, а пісні дивують тематикою. На концерті відбудеться ексклюзивна презентація пісень із нового альбому та прозвучать уже відомі композиції.
Вони вже підкорили сцени багатьох країн Європи: Польщі, Німеччини, Франції, Чехії, Угорщини, Білорусі, Молдови. У березні вони їдуть у новий великий євро-тур, але розпочнуть його київським концертом 1 березня.
Час: 20.00.
Місце: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4).
Вартість: від 220 грн.
Презентація книги Дмитра Кулеби «Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот»
Війна за наші емоції, переконання та вибір вирує в Україні і світі, довкола й усередині нас. Кількість ліній фронту незліченна. Люди воюють у сім’ях, онлайн-спільнотах і суспільствах. Держави воюють із людьми, компаніями та між собою.
Як не розірватися між спільнотами й не втратити відчуття реальності, коли фейки змішалися з правдами, а комунікативна війна стала запеклішою за фізичну?
Український дипломат і комунікатор Дмитро Кулеба переконує: інформаційній агресії можна протистояти.
Разом із героями книги, серед яких Віталій Дейнега, Євген Федченко, Володимир Єрмоленко та Ярина Ключковска, автор поговорить про те, як тримати інформаційну оборону та перемагати у комунікативній війні.
Учасники зустрічі:
Дмитро Кулеба – дипломат, постійний представник України в Раді Європи
Віталій Дейнега – засновник фонду Повернись живим
Євген Федченко – співзасновник фактчекінгового проекту StopFake.org, директор Могилянської школи журналістики
Володимир Єрмоленко – філософ, журналіст, працює в «Інтерньюз-Україна» та на Hromadske.ua, головний редактор UkraineWorld.org
Ярина Ключковска – фахівчиня із питань стратегічних комунікацій.
Час: 18.30.
Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).
Вартість: вхідний квиток.
Концерт Анастасії Тітович та Тараса Штонди
Програма:
Р. Шуман – Вокальний цикл «Любов поета»
М. Мусоргський – Вокальний цикл «Пісні і танці смерті»
О. Даргомижський – Романси
Час: 19.00.
Місце: Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57б).
Вартість: 250 грн.