Концерт гурту «Брати Гадюкіни» @Docker pub
«Брати Гадюкіни» з’явився на зламі епох у 1988 році і став фундаментом для розвитку української рок-музики. За час свого існування колектив випустив 5 студійних альбомів, 4 концертні альбоми, 2 збірки хітів та зіграли безліч концертів.
Час: 22.00.
Місце: Docker pub (вул. Богатирська, 25).
Вартість: від 175 грн.
Кінопоказ «Кава та сигарети»
Одинадцять новел за участю геніальних акторів, шоуменів і музикантів. Попиваючи каву і покурюючи сигарети, герої фільму сперечаються, жартують один над одним, роблять глибокодумні висновки та розповідають дивні байки…
Показ фільму здійснюється в рамках кіноклубу BLOW UP.
«Кава і сигарети» (США, 2003 р., 95 хв)
Режисер: Джим Джармуш
У ролях: Іггі Поп, Роберто Беніньї, Том Вейтс
Час: 15.00.
Місце: Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6).
Вартість: 90 грн.
Концерт Enter Shikari
Яскраві і неповторні Enter Shikari повертаються в Україну! Відомий колектив із Британії запалить Київ своєю дикою енергетикою пост-хардкору. Не проспи найдрайвовішу і найгарячішу подію цієї весни!
Пост-хардкор бенд Enter Shikari продовжує громити українські концертні майданчики! Не встигли шанувальники оговтатися від справжнього фестивального шаленства, пережитого на виступі легендарних британців на Zaxid fest, як гурт готує черговий камбек. Цього разу Enter Shikari зметуть диким ураганом драйву три українських міста: Київ, Львів та Харків.
У цьому році Enter Shikari виповнилось 15 років. За період існування гурту музиканти встигли записати 5 студійників, двічі отримати звання найкращого концертного гурту за версією авторитетного видання Kerrang та здобути цілу армію прихильників по всьому світі.
Час: 20.00.
Місце: Stereo Plaza (просп. Лобановського, 119).
Вартість: 850 – 1500 грн.
Лекція Галини Скляренко, присвячена творчості Флоріана Юр’єва
Лекція знаної української мистецтвознавиці Галини Скляренко, яка у межах виставки «Флоріан Юр’єв. Modus Coloris Sintez» розповість про творчість мистця в контексті українського мистецтва другої половини ХХ століття.
Галина Скляренко – одна з небагатьох дослідниць, яка довгий час вивчає творчість Флоріана Юр’єва. Вона – авторка книги «Українські художники: з відлиги до незалежності», виданої у 2018 році видавництвом Arthuss, в якій окремий розділ присвятила творам і філософії Юр’єва.
Час: 13.00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).
Вартість: 70 грн, реєстрація.
Концерт Mark Tokar Belveder Quintet
Цього вечора виступить квінтет талановитого контрабасиста Марка Токаря. Квінтет існує лише півроку, але вже встиг виступити на декількох фестивалях в Україні та Польщі, відіграти на багатьох майданчиках сольні концерти.
В репертуарі кілька програм різних композиторів: Wayne Shorter, Benny Golson, Cadar Walton, Roy Hargrove, та ін. Останнім часом квінтет сконцентрований на програмах, що складаються з міксу блюнотовскіх хітів 60-их і власних оригінальних композицій.
У якості спеціального гостя з квінтетом виступить Юрій Середін – джазовий композитор і піаніст, відомий участю у фестивалях JazzBez, AlfaJazz, ArtiJazzCooperation, Jazzimprovizacija. На музиканта значною мірою вплинув американський джазовий саксофоніст Джон Холленбек, з яким Юрій вивчав композицію в Берліні. Повернувшись в Україну, Юрій виступає в безлічі джазових ансамблів.
Склад:
Андрій Дулиш – саксофон
Сергій Тарабеш – тромбон
Тарас Кушнірук – гітара
Леонід Петкун – барабани
Марк Токар – бас
Спеціальний гість:
Юрій Середін – рояль
Час: 20.00.
Місце: Old Fashioned Bar / 32 (вул. Воздвиженська, 32).
Вартість: 400 грн.
Майстер-клас із приготування кави
Кава – традиційний напій кримських татар. За легендою, історія кави почалася в Ефіопії. Арабські кочівники та купці поширили її в країнах Близького Сходу. Через Османську імперію кава потрапила до Криму. Спершу призначена для еліти, з часом кава стала популярною і доступною за межами ханського палацу.
Кав’ярні для жителів кримськотатарської держави були громадськими клубами, де можна було вести тиху бесіду, грати в шахи або просто відпочивати, насолоджуючись ароматним напоєм.
Зерна мололи мідними млинками, а отриманий порошок варили на вугіллі чи піску. Спочатку нагрівали мідну джезве, потім засипали порцію кави дуже дрібного помолу, заливали гарячою водою і давали один раз швидко закипіти. Після цього каву наливали в порцелянову чашечку так, що зверху завжди утворювалася густа пінка.
Чашечки – фільджан – були маленькими, без ручок. Щоб не обпектися, їх вставляли в ажурні металеві підстаканники – зарфи. Каву подавали без цукру, але пропонували до неї всілякі солодощі: халву, пахлаву, рожеве або горіхове варення.
Приготування кави і частування гостей – це справжня церемонія, яка існує і сьогодні.
Майстер-клас відбуватиметься щосуботи об 11.00.
Час: 11.00.
Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).
Вартість: 130 грн.
Концерт «Майстри ілюзії та оркестр»
У концерті візьмуть участь провідні українські музиканти – Біг-бенд Національного президентського оркестру та відомі фокусники-ілюзіоністи The Magic Family. Драйву шоу додадуть ірландські танці від балету Narnia та танцювальний інтерактив від Віктора Бідного.
Яскрава родзинка концерту – фантастичне лазерне шоу від Lazerman. Попередній концерт зібрав повний аншлаг. Музична програма – перлини класичної та джазової музики у виконанні музикантів Президентського оркестру.
Час: 13.00.
Місце: Центральний будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1/5).
Вартість: 200 – 450 грн.
Відкрита авторська екскурсія Петра Лебединця виставкою «Ілюзія»
У арт-просторі ЦУМ (7 поверх) відбудеться авторська екскурсія всесвітньо відомого українського художника Петра Лебединця «Ілюзія».
Автор особисто розповість про концепцію створення п’ятнадцяти масштабних полотен, над якими він працював у 2012 – 2019 рр.
У ході екскурсії іменитий художник розкаже публіці про власну теорію кольору, яка стала основою побудови віртуальної ілюзії та допомогла авторові досягти художньої гармонії. А також поділиться з глядачами планами про майбутні проекти.
Організатор заходу – Sky Art Foundation.
Час: 13.00.
Місце: ЦУМ Київ (вул. Хрещатик, 38).
Вартість: вхід вільний.
Концерт «Street Jazz. Love in Paris»
Талановитий український колектив Urban Gypsy, який грає в стилі «циганський джаз», виконає ліричні балади культової Едіт Піаф, відомого акордеоніста Рішара Гальяно і гітарний джаз Джанго Рейнхардта. Серед композицій прозвучать легендарні французькі мелодії:
«La Mer»
«La Vie en rose»
«Tango Pour Claude»
…І багато інших перлин французької музики.
Гітарний джаз із нотками драйвового свінгу гармонійно зіллється з хвилюючим вокалом. Романтичну атмосферу Парижа для вас створюють:
Єлизавета Байрак – вокал
Дмитро Кушніров – гітара
Матвій Миронов – скрипка
Дмитро Коваленко – гітара
Шевкет Зморка – акордеон
Олександр Ємець – контрабас
Час: 20.00.
Місце: Будинок архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7).
Вартість: 225 – 500 грн.
Лекція «Символ як потаємний знак і модерн – мова його вислову»
Чи знаєте ви, що символізм і модерн не є синонімами, і що символізм виник раніше і став підґрунтям для виникнення модерну?
Цікаво, що дуже багато людей і сьогодні називають модерн своїм найулюбленішим стильовим напрямом у мистецтві. Згадують при цьому Густава Клімта, Альфонса Муху, Коломана Мозера. Але що відомо вам про український модерн і його представників? Про стилістичні особливості української сецесії? Чи знали ви, наприклад, що модерн в Україні почався з оформлення Володимирського собору?
Лекцію «Символ як потаємний знак і модерн – мова його вислову» підготувала старша наукова співробітниця відділу мистецтва 19 ст. NAMU Ольга Жбанкова, людина, яка знає про цю тему все.
Час: 12.00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).
Вартість: 70 грн, реєстрація.