Середа, 24 Квітня, 2024
Авторське

«Всі на КМДА!» Киян дістали будівельним свавіллям. Далі буде?

Внаслідок проведеної 26 лютого акції протесту «Звільнимо від корупціонерів Департамент містобудування КМДА» очільники столиці пообіцяли зустрітися з киянами у перший день весни – у  п’ятницю, 1 березня, в Колонному залі КМДА. Кияни, котрі стомилися потерпати від злочинних забудов, вирішили прийти на зустріч із міським головою, його заступниками та керівниками профільних департаментів і розробити дорожню карту вирішення проблем міста. «Якщо Кличко не прийде – перекриваємо Хрещатик», – пригрозили вони.

Звісно, виявилося, що київська влада знову підготувалася як слід, зігнавши силовиків до входу. Поліція чомусь намагалася не пускати досередини людей із гучномовцями, хоча ніякими законами чи підзаконними актами цього пояснити навіть не намагалися. Однак чисельна перевага у громади була дуже відчутною – приблизно дві сотні небайдужих просто приречені були потрапити до колонного залу.

Створюючи подію на Фейсбуку, організатори обачно вказали час проведення «9.30 – 18.00». І не дуже помилилися. У колонному залі їм довелося простирчати майже шість годин. Влада обрала дуже грамотну тактику спускання ситуації на гальмах: спочатку протестувальникам дали можливість випустити пару, записуючи звернення, які обіцяли передати потрібним чиновникам, а потім просто вичікувала, коли всі розійдуться. До киян виходили представники влади, але в діалозі швидко з’ясовувалося, що вони не уповноважені вирішувати питання незаконних забудов, лише радили… звертатися до суду. «Вийшло так, що люди прийшли скаржитися Непопу на Непопа, Пантелеєву на Пантелеєва, а Свистунову – на Свистунова», – резюмували протестувальники і кваліфікували те, що відбувається, як «унилий тухляк».

За ті майже шість годин, котрі найстійкіші протестувальники провели в колонному залі, поклавши собі таки дочекатися Кличка (за інсайдерською інформацією він був у місті), вони встигли і порозважатися грою на фортепіано, і позгадувати все, через що опинилися тут і зараз. І відсутність Генерального плану, який би виконувався – адже нині затверджують лише ДПТ. І «злобудовників», які під прикриттям Кличка ударними темпами на місці парків та скверів будують 25-поверхові монстри (схема проста: за документацією 5 поверхів, а потім добудовують ще 20). І пропозицію нинішньої київської влади гуляти з дітьми на дахах, влаштовуючи дитячі майданчики саме там, а наземні забудувати. «Ці “діячі” тут жити не планують, – говорили протестувальники. – Тут жити нам та нашим дітям. І ми не можемо грати за їхніми правилами».

Коли стало зрозуміло, що Кличко таки не з’явиться, протестувальники зважили свої сили і вирішили відмовитися від ідеї заблокувати Хрещатик. Однак безстроковий страйк у стінах КМДА теж був технічно неможливий. «Мене сьогодні переграли», – визнав Петро Михайленко, очільник Штабу оборони Києва. Проте просто розійтися кияни не могли. Тому, порадившись і поскандувавши «Кличко! Ганьба!», вирішили цього разу визнати, що битву програно, й організовано відступити, щоб зібрати сили для нової битви. Її заплановано на найближчий вівторок о 13.30 тут же. Організатори запрошують представників з усіх 500 незаконних забудов. І кожного просять привести 10 своїх друзів. «Закликаємо кожного, хто підтримує боротьбу киян за збереження міста, запросити на цю подію якомога більше своїх сусідів, знайомих і друзів, повідомити представникам з інших об’єктів та закликати їх зробити те ж саме», – написали вони.

Що ж, програна битва – це не програна війна. Судячи з усього, протистояння загострюватиметься. І ситуація «win – win» тут неможлива: війна точитиметься до повної перемоги якоїсь сторони.

Отже, продовжимо у вівторок.

Залишити відповідь