Понеділок, 13 Січня, 2025
АнонсиКультура

Куди піти 7 березня

Концерт Keiko Matsui

Зірка інструментальної музики з Далекого Сходу, талановита піаністка, яку знають і люблять у всьому світі, виступить перед публікою зі своїми оригінальними шедеврами.

Загадки своїй японській душі Кейко Мацуї виливає через близькі і знайомі для жителів західної півкулі інструменти та стилі. Ця піаністка і композиторка творить у стилі нью-ейдж і джаз. За 21 рік своєї творчої діяльності вона випустила вже 20 альбомів і здобула всесвітню популярність!

Час: 19.00.

Місце: Міжнародний центр культури і мистецтв (алея Героїв Небесної Сотні, 1).

Вартість: 490 – 1890 грн.

Арт-проект Ксенії Дацюк і Антона Тарасюка «Діалоги»

«Діалоги» – романтичний живописний проект Ксенії Дацюк і Антона Тарасюка, двох яскравих особистостей, чиї долі поєднані коханням, а творчість – однією майстернею.

Ксенія Дацюк народилася у Львові в 1994 році в родині скульпторів і художників. Закінчила Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (м. Луцьк) і Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА). Активна виставкова діяльність Ксенії налічує персональні виставки в Музеї Гетьманства (м. Київ), галереї Пальмґрен (м. Львів), Центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ); спільну виставку з А. Тарасюком («Нове») у Музеї образотворчого мистецтва О. Бєлого (м. Чорноморськ); участь у всеукраїнських виставках Національного союзу художників України. Роботи перебувають у приватних колекціях України, Білорусі, США, Китаю, Італії, Канади, Франції та в фонді Музею образотворчого мистецтва О. Бєлого.

Антон Тарасюк народився в м. Алчевськ у 1986 році. З дитинства проводив багато часу за мольбертом поряд із місцевими майстрами живопису. Закінчив художню школу в рідному місті, але вибір на користь вступу до академії зробив майже 15 років потому, після тривалого періоду духовного служіння і важкої хвороби. У стіни НАОМА в’їхав на інвалідному візку і провів два роки в майстернях, вивчаючи живопис, після чого став на новий шлях у творчому й особистому житті. З 2015 року веде активну виставкову діяльність: учасник усеукраїнських виставок Національного союзу художників України, у 2017 році мав спільну виставку з К. Дацюк («Нове») та в 2018 році персональну виставку «Визволення» у Музеї образотворчого мистецтва О. Бєлого (м. Чорноморськ). Роботи перебувають у приватних колекціях України, Австрії, США.

Час: 19.00.

Місце: Галерея «Триптих» (Андріївський узвіз, 34).

Вартість: вхід вільний.

Концерт «Star Sounds – Cinematic Symphony»

«Star Sounds – Cinematic Symphony» – динамічна музична програма від Баха й Моцарта до саундтреків зі світових блокбастерів. Від глибокого потаємного бароко з його містичними закутками до повного кіно-пафосу й епіки нинішнього століття. У виконанні Eclectic Sound Orchestra.

Час: 19.30.

Місце: Київський планетарій (вул. Велика Васильківська, 57/3).

Вартість: 250 – 500 грн.

Показ фільму «Хто вкрав Banksy»

Дебютна документальна робота італійця Марко Просерпіо про історію однієї зухвалої мистецької роботи і закони сучасного арт-ринку.

Бенксі – один із найбільш таємничих митців. Його справжнє ім’я досі невідоме громадськості. Роботи Бенксі суперечливі – ними захоплюються і вважають бездарними водночас. Їх знищують і крадуть просто з вулиці. В них є місце і політиці, й іронії, і мистецтву. Те ж саме відбулося і з палестинськими графіті художника: в когось вони викликали роздратування, дехто сприйняв їх як справжнє мистецтво, а одна людина побачила в них можливість заробити.

Палестинського таксиста осяяла бізнес-ідея: зрізати частину ізраїльського розділового бар’єру – шматок стіни між Палестиною та Ізраїлем – та продати її. А все тому, що на цій ділянці бетону була робота всесвітньо відомого художника Бенксі, створена ним у 2007 році.

Оповідач фільму – Іггі Поп.

ХТО ВКРАВ BANKSY

Режисер: Марко Просерпіо

Італія / 2018 / 93’

Час: 19.00.

Місце: Closer Art Centre (вул. Нижньоюрківська, 31).

Вартість: 100 грн.

Концерт «Абонемент №6: Музика для струнних»

Еммануель Чкнаворян (скрипка) Австрія

Академічний симфонічний оркестр

Національної філармонії України

Диригент – Віталій Протасов

Програма:

Й. Брамс – Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, тв. 77

Д. Шостакович – Симфонія № 9 мі-бемоль мажор, тв. 70

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 80 – 400 грн.

Виступ Max Tovstyi’s Blues Band

Серія концертів Thursday Blues повертається!

Max Tovstyi’s Blues Band – блюзовий проект київського музиканта Макса Товстого (учасника The Heavy Crawls, Turnaround, Kyiv Blues Jam Sessions) та його друзів і колег, професійних музикантів із багаторічним стажем. Разом вони виконують класичні блюзові композиції в нових аранжуваннях, даючи блюзовим стандартам нове життя.

В програмі пісні Robert Johnson, B.B. King, Albert King, Albert Collins, Eric Clapton, John Mayall, Peter Green, SRV та багатьох інших блюзменів. Цей концерт буде також ушануванням Елвіна Лі, фронтмена Ten Years After, в програмі будуть пісні групи у виконанні Макса та його колег!

Макс – гітара, вокал, губна гармоніка

Валерій Вітомський – бас, бек вокал

Андрій Ващенко – барабани

Час: 20.00.

Місце: Music Space MK (вул. Богдана Хмельницького, 57б).

Вартість: 150 грн.

Лекція «Сучасне мистецтво та рос-укр військовий конфлікт»

Костянтин Дорошенко прочитає в PinchukArtCentre свою нову лекцію «Мистецтво війни. Сучасне мистецтво України та російсько-український військовий конфлікт».

Під час лекції Костянтин розповість про те, як українські художники реагують на військовий конфлікт на сході України і про те, чи є місце гуманізму у військовій тематиці. Лекція була підготовлена для виступу в Університеті Вашингтона та Лі (Лексінгтон, Віргінія, США), де автор і презентував її на початку року.

Костянтин Дорошенко – арт-критик, куратор, історик, публіцист. Живе та працює в Києві.

Час: 19.00.

Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2), 4-ий поверх PinchukArtCentre, експозиційний простір виставки Future Generation Art Prize 2019.

Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Показ фільмів Олексія Радинського

Показ фільмів та зустріч із режисером Олексієм Радинським. Подія організована у межах виставки «Архітектура. Громада. Час» у партнерстві з 5.6 magazine.

«Київський фільм. Перший епізод» (2017, 8’)

Будівництво Подільського мосту в Києві триває з 1993 року. Цей довгобуд став символом неспроможності міської влади забезпечити мешканців життєво необхідною інфраструктурою. Протягом останніх десяти років будівництво цього мосту було заморожене, і мешканці прилеглих територій прилаштували його до власних потреб. Цей міст став місцем, де можна усамітнитись, отримати екстремальні відчуття чи провести ділову зустріч. Недобудованим мостом можна навіть дістатися з одного берега Дніпра на інший – щоправда, з певним ризиком для власного життя.

Світова прем’єра фільму відбулася на міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені, українська – на фестивалі кіно та урбаністики 86 (Славутич).

«Зсув» (2016, 28’)

Герої цього фільму, за їхніми словами, будують «суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує». Це відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природою. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до появи безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея «утопії тут і тепер», у створенні якої беруть участь вуличні художники, музиканти, перформери тощо.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Олексій Радинський – режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях DOK Leipzig, Оберхаузен, Ґуанахуато, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, 86 (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон) тощо. Його фільм «Люди, які прийшли до влади» (у співавторстві з Томашем Рафою) переміг у національному конкурсі кінофестивалю Docudays (2016).

Час: 19.00.

Місце: Мала галерея Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 12).

Вартість: вхід вільний.

Залишити відповідь