
Концерт Dakh Daughters Band
Зустрічайте нових фавориток американських критиків. Неординарні та неповторні Dakh Daughters Band повертаються додому після великого туру Америкою та Канадою!
Dakh Daughters – проект ЦСМ «ДАХ» та Влада Троїцького. Їхня творчість – це поєднання екстравагантних образів, класичних інструментів та експериментального звучання. Український фолк, французький реп та реггі-джеми – інтелектуальна музика для сучасних людей.
Їм аплодують Сіетл та Сан-Франциско, про них пишуть The New York Times та Rolling Stone. Зустрічайте фрік-кабаре Dakh Daughters із програмою, що підкорила світ. Композиції з альбому «If», пісні, що можна почути лише на живих виступах колективу, та «візитка» гурту – «Rozy/Donbass».
Час: 19.00.
Місце: Центр культури та мистецтв НТУУ «КПІ» (просп. Перемоги, 37).
Вартість: 290 – 1190 грн.
День Неспішного Мистецтва в київських музеях

У Музеї українського народного декоративного мистецтва
За різними даними, відвідувач художнього музею проводить перед одним твором мистецтва від 8 до 17 секунд. Виділивши час на відвідини і купивши квиток, хочеться охопити якнайбільше з музейної експозиції. Але внутрішня розмова з твором мистецтва не передбачає поспіху. Так з’явилася ідея проведення Дня неспішного мистецтва, спрямована на неквапливе та вдумливе споглядання художніх творів.
Цьогоріч до міжнародної акції Slow art day вперше приєднується Національний музей українського народного декоративного мистецтва. Музей пропонує присвятити одну годину 2 експонатам – творам народного мистецтва. За бажанням ви зможете обговорити твори, поділитися враженнями з друзями або музейними співробітниками, які будуть поруч.
Час: 15.00.
Місце: Національний музей українського народного декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9).
Вартість: вхід за музейним квитком.

У Музеї Ханенків
Дослідженя, опубліковані в журналі Empirical Studies of the Arts, говорять, що людина витрачає в середньому 17 секунд на огляд одного твору мистецтва. І це ще один із найбільших зафіксованих показників (зазвичай огляд одного експонату триває 8 секунд)!
6 квітня по всьому світу люди в музеях зупинятимуться частіше.
Вдруге Музей Ханенків бере участь у міжнародному заході – Slow Art Day – і пропонує долучитися і вам. Обирайте свій формат заходу і приходьте до музею 6 квітня, аби витратити на споглядання більше, ніж середньостатистичні 8 секунд.
Учасникам спеціальних заходів буде запропоновано 4 твори з колекції для повільного і вдумливого споглядання. Поділитися своїми враженнями та дізнатися більше про твори можна буде під час групового обговорення. А якщо всілякі обговорення – це не для вас, ви самотній вовк у музеї, або просто не встигнете зареєструватися, то на касах вас чекатимуть рекомендації для споглядання і спеціальний slow art randomizer, що визначить, із яким саме твором вам варто буде познайомитися цього дня.
Час: 10.30.
Місце: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17)
Вартість: 70 грн, реєстрація.

У NAMU
6 квітня NAMU долучається до всесвітньої акції Дня неспішного мистецтва, або Slow Art Day. Музей пропонує вам вибрати 5 картин, які ви будете неквапливо розглядати в цей день.
Торік ви обирали серед картин на другому поверсі, тож цього року увага зосереджена на першому поверсі експозиції. Проголосувати можна за лінком.
Час: 15.00
Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).
Вартість: вхід за музейним квитком.

У Музеї історії міста Києва
Раз на рік команда екскурсійного відділу Музею історії міста Києва долучається до Дня неспішного мистецтва. Це день, коли у розмові з екскурсоводом ви зможете глибше зазирнути у запропоновані до огляду мистецькі твори.
Цього дня серед тисяч експонатів музейної колекції значення мають тільки 5 (!). Цього разу говоритимуть про сакральне в буденному та унікальне в звичному.
Працівники музею тематично обрали експонати з колекції, які тією чи іншою мірою стосуються питання релігії. Проте головним залишається мистецтво: мистецтво у релігії та релігія у мистецтві. Деякі серед запропонованих експонатів ви неодноразово бачили, можливо навіть використовували, але ніколи не розглядали і не замислювалися, що власне означають символи на них та їх оздоблення.
Час: 14.00.
Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).
Вартість: вхід за музейним квитком.

У Мистецькому арсеналі
Мистецький арсенал уперше долучається до Дня Неспішного Мистецтва, міжнародної акції, спрямованої на неквапливе й вдумливе споглядання художніх творів.
На виставці «Дивовижні історії Криму» для вас відібрали 4 експонати – від знакової археологічної пам’ятки до сучасної мистецької інсталяції. Галерея пропонує присвятити 10 хвилин огляду кожного з цих експонатів та насолодитись самим процесом споглядання, уважно прислуховуючись до своїх відчуттів і думок. Біля обраних творів будуть присутні медіатори, з якими ви зможете поділитись вашими враженнями.
Такий незвичний формат взаємодії з мистецькими творами цікавий не тільки для тих, хто вже бачив виставку «Дивовижні історії Криму», а й для тих, хто відвідає її вперше. Можливо, саме у цей день ви дізнаєтесь щось нове не лише про Крим і мистецтво, а й про самих себе?
Час: 15.00.
Місце: Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12).
Вартість: вхід за музейним квитком.

Танцювальний перформанс «Інструкція. Відкриваємо консерви зсередини»
У своєму перформансі білоруський колектив Tremors Dance Company досліджують тему взаємин між трьома людьми, що застрягли між «вчора» і «завтра» в просторі, згорнутому в одну точку. У них є стос дерев`яних плит, дві ковдри на трьох і один матрац.
Перформери намагаються розкрити тему «мрії» як чогось відчутного, але запрограмованого в невизначеному майбутньому. А також тему перфекціонізму, коли людина консервує свою мрію, не дозволяючи собі відчути мінливість та неідеальність оточення. Не дозволяючи собі змінитись, вона сама консервується моментом.
Одним з основних образів перформансу є «зозуля», до якої звертаються у фольклорі, аби дізнатися, скільки залишилося жити. Що як вона запропонує тобі сто років на шляху до мрії? Сто років законсервованого тебе на шляху до уявного ідеалу.
Образ блискавки/мрії в перформансі створений під впливом робіт Вітгенштейна, Мамардашвілі та Бібіхіна.
TREMORS Dance Company (Мінськ, Білорусь) – це група перформерів і танц-художників, які досліджують мову тіла, форми руху і внутрішній стан в contemporary dance і performance art.
Постановка і перформери: Володимир Слижик, Іван Слижик, Дар`я Тарасова.
Тривалість: 45 хвилин
Час: 18.00.
Місце: Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21).
Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Detach презентує новий альбом «D.R.A.M.A.»
Новий альбом гурту DETACH під назвою «D.R.A.M.A.» вийшов 30 листопада, і вже встиг розійтися онлайн-просторами. Це концептуальний альбом, у якому закладена історія ліричного героя. На самому початку платівки – історія хлопчика, і з кожною піснею ми бачимо, як він росте, його життєві цінності та приоритети змінюються.
За 2017 рік у гурту зібралася велика кількість демо-записів треків, і це підштовхнуло музикантів врешті засісти за запис альбому. За рік колектив записав LP, до якого увійшли 15 пісень і 4 композиції з музикою і віршами, що символічно ділять сюжет альбому на частини.
Час: 20.00.
Місце: Atlas (вул. Січових Стрільців, 37-41).
Вартість: 330 – 950 грн.

Лекція «Таємничі аксесуари у вбранні селян 100 років тому»
Що таке аксесуари і чи існували вони у сільському вбранні кінця ХІХ – початку ХХ ст.? Як «карман» пов’язаний із кишенею і чи існують «кармани на 5 пальців»? Чи носили сільські модники краватки або гетри? Чи були «нараквиці» лишень елементом церковного облачення? Хто носив шкіряні сумки й де? Чим відрізняється «тобівка» від «ташки», а «дзьобенька» від «бесаг»? Які були народні замінники сучасного заплечника? І чи носили в селі парасольки?
Лекторка: Оксана Косміна, українська етнологиня та історик матеріальної культури, к.і.н., старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України.
Лекція в межах проекту «LikБез. Уроки історії», який у Національному музеї історії України проводить Likбез. Історичний Фронт.
Час: 14.00.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).
Вартість: вхід за музейним квитком.

Концерт Freel
«Спалах» – дебютний сольний альбом репера Андрія Фріла, який раніше був учасником культового хіп-хоп-дуету «На Відміну Від». Альбом вийшов 10 листопада 2018 року та складається із 12 треків. Єдиний гість на альбомі – Діля (ТНМК, НеДіля).
Після розпаду «На Відміну Від» у 2013-му він влаштувався журналістом одразу в декілька видань, аби якось заробити собі на хліб, і, здавалося, надовго забув про музику. Та так лише здавалося: протягом цих чотирьох років Freel повільно, але впевнено записував сольний альбом.
Альбом одразу очолив українські чарти iTunes та Google Play, увійшов у топ-5 альбомів 2018 року від BEST MUSIC Publishing, опинився серед найкращих альбомів року за версією СЛУХ, увійшов до лонг-листу премії (A) PRIZE, яку проводять Радіо Аристократи, а центральну пісню платівки, «Спалах», сайт LiRoom назвав найкращим треком 2018-го року.
Час: 20.00.
Місце: Mezzanine (вул. Нижньоюрківська, 31).
Вартість: від 300 грн.

Виставка Алли Волобуєвої «Кохання у сонячному сяйві»
Алла Волобуєва – мисткиня з романтичними та водночас глибокими філософськими поглядами. Тонко відчуваючи світ, людей та природу, вона вміло переносить різнобарвні враження на полотно. Авторка використовує досить незвичну техніку – майстерно володіючи кольором, вона застосовує його для енергетичного наповнення картин, відображення глибини та спокою. На рахунку художниці численні персональні й групові виставки як в Україні, так і за кордоном.
У роботах, що ввійшли до виставки «Кохання у сонячному сяйві», авторка викриває прості й прекрасні істини, які людина не помічає у гонитві за чимось недоступним. У світі технологій люди стали схожими на машини, що живуть у величезній комп’ютерній симуляції, лише задовольняючи потреби свого тіла. Сучасний ритм життя практично не залишає можливості зупинитися і поглянути на те прекрасне, що нас оточує. Тому мисткиня прагне змусити глядача на хвилинку відволіктись від імейлів і телефонних дзвінків та подивитись навколо.
Однією з центральних робіт експозиції є картина «Кохання в сонці». Художниця надихається давньогрецькою міфологічною історією Клітії – німфи, закоханої у бога Аполлона, яка перетворилася на квітку соняшника від туги за коханим та асоціюванням його із сонцем. Мисткиня узагальнює вплив та значення любові, рефлексує про важливість світлих почуттів навіть у драматичних історіях, адже любов – один із чинників переродження та розвитку душі.
Час: 16.00.
Місце: Lera Litvinova Gallery (вул. Набережно-Рибальська, 3).
Вартість: вхід вільний.

Концерт «Folk of the world»
Віктор Глибочану (скрипка)
Соня Грабовська (скрипка)
Наталія Онищук (альт)
Юрій Приріз (контрабас)
Ліліта Глибочану (фортепіано)
Програма:
1. Еміль Табаков – «Мотиви» (для контрабасу соло).
2. Султан Цинцадзе – «Лале», «Сачідао», «Пастушина», «Танцювальна», «Лети, чорна ластівко» (квартети).
3. Георгій Енеску – соната № 3 (для скрипки і фортепіано), ІІІ частина.
4. Бела Барток – «Румунські танці» (для скрипки і фортепіано)
5. Із збірки народних скандинавських пісень «Роботи з дерева»
Sonderho bridal trilogy, The Peat Dance, Vigstamoin (квартети).
6. Сергій Асламазян – «Ой Назан», «Ечміадзинський танець», «Хмарно», «Святкова» (квартети).
7. Марія Чабан – «Український квартет».
Час: 19.00.
Місце: Кірха Святої Катерини (вул. Лютеранська, 22).
Вартість: 150 – 250 грн.

Читання поезії з нової збірки Мирослава Лаюка «Троянда»
Читання поезії з нової збірки Мирослава Лаюка «Троянда». Поет прочитає вірші в просторі виставки «Торкаюся» Дар’ї Кольцової у супроводі танцювальної імпровізації від Totem Dance.
Мирослав Лаюк – український поет, прозаїк і драматург. Автор поетичних книжок «Осоте!», «Метрофобія» та романів «Баборня» та «Світ не створений». Лауреат премій «Літакцент року», «Смолоскип», «Коронація слова». Вірші Мирослава перекладені багатьма мовами.
Його нова поетична книжка «Троянда» – це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшукує в собі та старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна графікою і шрифтами допомагає читачам зануритися в образ слова.
Час: 19.00.
Місце: Shcherbenko Art Centre (вул. Михайлівська, 22в).
Вартість: вхід вільний.

Концерт Антона Дрозда «Шедеври світової фортепіанної музики»
Антон Дрозд – лауреат всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів, вихованець Київської піаністичної школи. Його творчими керівниками у різний час були Н.В. Гриднєва, А.І. Луньов та Б.Г. Федоров.
Він також удосконалював свою майстерність у таких митців фортепіанного мистецтва, як Крістофер Ріттер (Німеччина), Ален Плане (Франція), Григорій Грузман (Німеччина), Тамаш Унгар (Угорщина/США), Сабіна Сімон (Німеччина), Юстас Дваріонас (Литва).
Наразі у концерті прозвучать твори композиторів різних епох та стилів.
Програма
Бах – Дует мі мінор BWV 802
Рахманінов – Етюд-картина фа-дієз мінор, тв. 39 №3
Равель – «Гра води»
Шуман – «Листки з альбому»
Шопен:
Етюд ля-бемоль мажор, тв. 10 №10
Скерцо сі-бемоль мінор, тв. 31
Соната сі мінор, тв. 58
Час: 19.00.
Місце: Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57б).
Вартість: 200 грн.

Забіг «9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2019»
6-7 квітня у Києві відбудеться 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon – дев’ятий міжнародний Київський півмарафон, який став традицією для міста та його мешканців. Це єдина бігова подія в Україні, що має Bronze Label IAAF.
Маршрути 6 квітня пролягатимуть у парковій зоні Києва й усі бігуни зможуть насолодитися красою природи. Маршрутbи 4,2 км та дитячі забіги дозволять учасникам пробігти зеленою зоною Національного виставкового центру (ВДНГ) та подолати відстань вздовж мальовничих фруктових садів та трав’яних полів. Краєвиди та свіже повітря підтримуватимуть та наповнюватимуть новими силами.
Маршрути 7 квітня будуть пролягати мальовничими вулицями Києва, об’єднуючи історичну частину міста з урбаністичною та парковою зоною Труханового острова.
Дистанції:
21.0975 км
10 км (з медаллю)
3*5 км + 6,0975 км (Relay)
4х21 км (командний забіг)
4.2 км (ВДНГ)
Дитячі забіги (ВДНГ):
1000 м
500 м
100 м
Час: 10.00.
Місце: локації міста.
Вартість: від 499 грн, реєстрація.

Концерт Marina Yurasova Quartet
Квартет Марини Юрасової виступить із програмою Lady Sings The Blues, що присвячена творчості легендарної джазової співачки Біллі Холідей.
Із величезною любов’ю до Біллі музиканти зіграють композиції різних періодів творчості співачки, відтворюючи дух епохи свінгу і привносячи сучасне звучання.
Біллі Холідей – джазова і блюзова співачка, творчість якої становить цілу епоху в історії джазу. Вважалося, що тільки «Леді Дей», як її називали друзі, могла так проникливо, захоплюючи серце і душу, виконувати свої композиції.
Склад:
Марина Юрасова – вокал
Ілля Єресько – рояль
Сергій Клюєнко – контрабас
Сергій Табунщик – барабани
Час: 20.00.
Місце: Old Fashioned Bar / 32 (вул. Воздвиженська, 32).
Вартість: 400 грн.

Лекція «Український авангард. Здійснення програми: конструктивізм»
У 1919 році у Веймарі виник Баугауз – школа архітекторів, дизайнерів та художників, які об’єднали образотворче і прикладне мистецтво і мали на меті створення нової гільдії ремісників, без класових відмінностей, «які зламають надмірні бар’єри між майстром і художником».
У Радянській Україні у 1920-ті роки були схожі порухи, це теж був час нової релігії в мистецтві, зокрема конструктивізму. На лекції «Український авангард. Здійснення програми: конструктивізм» старшої наукової співробітниці відділу ХХ-ХХІ століття NAMU Даші Якимової ви дізнаєтеся про український конструктивізм та провідних мистців-конструктивістів.
У цей час з’являється перший український хмарочос – харківський Держпром, будуються соцмістечка, в Київському художньому інституті відкривають новий факультет Формально-технічних дисциплін (Фортех), з’являються перші зразки українського промислового дизайну.
Час: 12.00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).
Вартість: 70 грн, реєстрація.

Презентація нової програми від Київського камерного оркестру
Київський камерний оркестр та диригент Наталія Пономарчук представляють нову концертну програму разом із блискучим солістом із Туреччини Чагатай Акіол (арфа).
Чагатай Акіол народився 1969 року в Баликасирі, місті Північно-Західної Туреччини. Закінчив консерваторію в Анкарі, продовжив навчання в Музичній академії Берліна. Відтак повернувся на батьківщину, де став арфістом Президентського симфонічного оркестру в Анкарі. Як соліст виступав із численними оркестрами Європи, беручи участь у таких престижних фестивалях, як «Зальцбурзький Фестиваль», «Wien Modern», «BBC Prohms», фестиваль «Малер» в Амстердамі та інші.
Чагатай Акіол – віртуозний арфіст, якому сучасні композитори присвячують свої твори, він і є їхнім першим виконавцем. 2006 року Акіол запрошений у якості члена журі на Національний конкурс арфістів імені Фелікса Годефруа (Бельгія). У Києві у виконанні турецького арфіста прозвучать твори для арфи з оркестром Клода Дебюссі та Моріса Равеля.
иївський камерний оркестр
Диригент – Наталія Пономарчук
Соліст – Чагатай Акіол (арфа) Туреччина
Програма:
К. Дебюссі – Священний танець і танець світський для арфи з оркестром
М. Равель – Інтродукція й алегро для арфи і струнних,
К. Дебюссі – Три п’єси (перекладення для струнного оркестру В. Грязнова)
А. Онеггер – Симфонія № 2, ре мажор
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 70 – 350 грн.