Четвер, Серпень 22, 2019
Події

Кримських татар в СІЗО “тримають за худобу”

Цивільний журналіст та активіст Осман Арифмеметов виступив у ростовському суді з промовою, в якій виступив з цією заявою.

Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

“В СІЗО нас тримають за худобу. Нам дають свинину і відходи як їжу. І тримають в замкнутому просторі. Це що, натяк на 44-й рік, коли весь мій народ у вагони загнали, як худобу?”, – заявив Арифмеметов.

Активіст вважає, що його взяли під варту за те, що він своєю діяльністю викривав незаконні дії силовиків, і що арешти активістів породжують несправедливість і формують “аморальне суспільство”.

“Мене взяли під варту для того, щоб захистити суспільство від моєї діяльності, яка полягала в розкритті дій силовиків. Мною було зроблено стрім про те, як ФСБ викрадає людину за журналістську діяльність, за відвідання судів над політв’язнями, за передачі в місця ув’язнень. Сьогодні, саджаючи у в’язниці активних, корисних суспільству особистостей, ви породжуєте несправедливість і безкарність. Тим самим формуєте байдуже, егоїстичне, аморальне суспільство”, – сказав політв’язень.

Він спростував слова слідчого про те, що нібито перебував у розшуку і переховувався від слідства.

“Мені не було заявлено про те, що я перебуваю в розшуку, або про те, що мною цікавляться оперативні органи. Я як блогер, стрімер, цивільний журналіст і правозахисник часто був у Ростові. Тому я вважаю, що ФСБ зводить наклеп на мене і прикриває свої помилки”, – заявив Арифмеметов.

Він також спростував звинувачення в тероризмі, зазначивши, що працює репетитором у школярів.

“Я тимчасово був не працевлаштований через корупцію в освітній системі. Я вважаю, що хабарі давати – це гріх. Тому я вибрав для себе інший шлях заробітку – репетиторство, підготовка дітей до іспиту. Мені люди довіряли дітей. Сьогодні мені кажуть, що я терорист, а вчора мені люди своїх дітей довіряли. Хіба терористам довіряють дітей?”, – заявив активіст.

Арифмеметов вважає, що міжнародне і російське право дає достатньо підстав для того, щоб змінити йому запобіжний захід на домашній арешт.

Залишити відповідь

10 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.