П’ятниця, Листопад 22, 2019
Авторське

Матіоса звільнили з посади головного військового прокурора

Новопризначений Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення Анатолія Матіоса з посади Головного військового прокурора, йдеться в повідомленні ГПУ.

“Крім того, вказаним наказом його виключено зі списків особового складу Генеральної прокуратури України та направлено у розпорядження Міністерства оборони України для вирішення питання щодо подальшого проходження військової служби”, – кажуть у Генпрокуратурі.

Анатолій Матіос працював на посаді Головного війського прокурора з серпня 2014 року.

Раніше пан Рябошапка заявляв, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури як відомства.

“Думаю, що військова прокуратура буде однією із систем, яка зазнає змін… Моя позиція полягає в тому, що я не бачу необхідності в існуванні військової прокуратури”, – сказав Рябошапка на початку серпня.

Окрім того, минулого тижня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроект № 1032, який передбачає зміни в роботі прокуратури, зокрема ліквідацію Військової прокуратури і посади Головного військового прокурора.

Водночас у самій Військовій прокуратурі на початку минулого місяця заявили, що вважають існування відомства необхідним, а ідею його ліквідації – неприйнятною.

“Вважаємо неприйнятними заяви щодо непотрібності військової прокуратури, які обумовлені поверхневим уявленням про її діяльність. Сподіваємося, що чергові реформи будуть конструктивними і обдуманими, позбавленими чиїхось замовлень, упакованих в реформаторську обгортку з бантиком. Війна ще не всіх вилікувала”, – йшлося у повідомленні Військової прокуратури.

Там також відзвітували, що за останні п’ять років до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнули 263 особи, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ), встановили 160 місць незаконного утримання полонених військовослужбовців ЗСУ і передали до Міжнародного кримінального суду понад 1000 сторінок доказів російської агресії.

Залишити відповідь

twelve − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.