Четвер, 28 Травня, 2020
Політика

Яневський подав заяву на прессекретарку президента Юлію Мендель

Журналіст, теле- та радіоведучий Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прессекретаркою президента Юлією Мендель

Про це він написав у Facebook, оприлюднивши текст заяви.
Заява стосується інциденту, що стався 5 вересня біля будівлі Вищого антикорупційного суду в Києві, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста програми «Схеми», «Радіо “Свобода» та Першого Суспільного телеканалу Сергія Андрушка.

«Дії прессекретарки президента є протиправними з точки зору кримінального законодавства, оскільки, застосувавши фізичний вплив на журналіста прессекретарем, допущено умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, відповідальність за які передбачено ст. 171 КК України. Здійснивши напад на журналіста, службова особа Мендель Ю.В. з перевищенням повноважень, умисно порушила право журналіста на вільне збирання інформації, унеможливила його доступ до інформації, здійснила вплив у фізичній формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків», — йдеться у заяві.

Яневський також зазначає, що це не поодинокий випадок перешкоджання діяльності журналістів з боку прессекретарки президента, та наводить приклад, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста “Радіо “Свобода” Крістофера Міллера 15 вересня.

«Вищевказане свідчить про систематичний характер протиправної діяльності службової особи, що загрожує інтересам держави, суспільства, основам та принципам громадянського суспільства, створює негативний образ держави Україна за кордоном», — зазначив Данило Яневський.

Залишити відповідь

15 − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.