Четвер, 23 Січня, 2020
Події

У Канаді студенти вимагають звільнити викладача, який заперечує Голодомор

Дугал Макдоналд 19 листопада у фейсбуці назвав Голодомор брехнею, яка супроводжувалася фейковими фотографіями і просувалася посібниками нацистів.

Про це повідомляє Globe And Mail.

Спільнота українських студентів університету засудила такий допис і заявила, що Макдоналд не може надалі навчати. У листі до місцевого телебачення викладач заявив, що вивчав Голодомор багато років і має право говорити те, що він озвучив.

Голодомор був визнаний Канадою та ще дев’ятьма країнами 2008 року, як акт геноциду з боку радянської влади під керуванням Йосипа Сталіна. Тоді загинули близько 10 мільйонів людей.

Викладач заявляє, що канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо “просуває міф про Голодомор у намаганні переписати історію, маскуючи це під підтримку свободи, демократії прав людини та торжество закону”. Проти заяв Макдоналда повстали не тільки студенти, а й Українсько-Канадський конгрес та Єврейська федерація міста Едмонтон, де розташований університет.

Університет Альберта тим часом каже, що заяви Макдоналда не відображають позицію навчального закладу, але він має право на висловлювання такої думки. За ситуацією, кажуть, стежать, але не втручатимуться. Видання також зазначає, що викладач двічі балотувався до марксистсько-леніністської партії на місцевих виборах.

Залишити відповідь

2 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.