Субота, 2 Березня, 2024
Наука

SpaceX успішно провела випробування рятувальної капсули

Американська аерокосмічна компанія SpaceX успішно провела випробування рятувальної капсули на випадок, якщо під час запуску ракети-носія станеться аварія.

Про це повідомляється в Twitter компанії.

Crew Dragon відокремився від ракети Falcon 9, що доводить здатність корабля забезпечити безпеку екіпажу в разі виникнення критичної ситуації.

Фахівці влаштували спланований збій і вибух ракети над Атлантичним океаном, приблизно через півтори хвилини після зльоту з Космічного центру Кеннеді. Під час вибуху модуль для екіпажу відокремився від ракети та відійшов від неї на безпечну відстань за допомогою восьми потужних двигунів SuperDraco. Після цього капсула розкрила парашути і успішно приводнилась в океані.

Глава SpaceX Ілон Маск і представники NASA залишилися задоволені випробуваннями. Наступним кроком для програми Crew Dragon має стати космічний політ з астронавтами на борту.

Астронавти NASA Даг Херлі і Боб Бенкен вже готуються до місії під назвою Demo-2 – вони повинні мають дістатися на Crew Dragon до Міжнародної космічної станції. За словами Ілона Маска, політ може відбутися у другому кварталі цього року.

Залишити відповідь