Четвер, 22 Лютого, 2024
Політика

Європейська комісія пригрозила Лондону санкціями у разі невиконання умов договору про вихід з ЄС

Єврокомісія заявила, що готова застосовувати штрафи або призупиняти торговельні пільги, якщо Лондон не виконуватиме умови угоди про вихід зі спільноти.

Про це повідомляє Politico.

“Брюссель планує застосовувати штрафи або навіть призупиняти торговельні пільги, якщо Велика Британія не буде дотримуватися умов запланованої угоди після Brexit”, – повідомила Європейська комісія у понеділок.

Єврокомісія наполягає на необхідності дотримання Британією екологічних, соціальних та конкурентних правил спільноти. Брюссель із занепокоєнням сприйняв заяву британського міністра Саїда Джавіда про те, що після Brexit не буде жодних торговельних узгоджень з ЄС.

Єврокомісія має намір відмовити Британію від порушення правил майбутньої угоди, створивши спільний комітет, що буде вирішувати суперечки шляхом консультацій, або починати судовий розгляд у разі провалу перемовин.

Комітет повинен буде оцінювати, чи стосується це питання законодавства ЄС, і в такому випадку направляти провадження до Суду ЄС у Люксембурзі для винесення обов’язкового рішення або прийняти рішення щодо вирішення суперечки.

Щоб забезпечити дотримання рішень, комітет надаватиме стороні-порушнику “розумний термін” ​​для усунення порушень. Якщо жодних дій не вчинятиметься, комісія зможе застосувати штрафні санкції.

Залишити відповідь