Середа, 28 Лютого, 2024
Екологія

В Антарктиді відзначено велике танення льоду за 50 років

Супутники НАСА в січні зробили тривожне відкриття на крижаному шельфі Георга VI в Антарктиді, зафіксувавши гігантське озеро талої води.

Про це повідомляє Express.co.uk

На думку вчених з Університету Меріленд і Космічного центру імені Годдарда, танення льоду на шельфі є одним з найбільших за останні 50 років.

Колосальний масив льоду на Антарктичному півострові щороку піддається сезонному таненню. Останній період втрати льоду з 2019 по 2020 рік виявився особливо тривожним. Велика ділянка талої води, помічена з космосу на крижаному шельфі Георга VI, становить 138 км в довжину.

Вченим НАСА ще належить з’ясувати, чому шельфовий лід тане з такими загрозливими темпами. Раніше сезонне танення було викликано вітрами, які направляли тепле повітря вздовж поверхні крижаного шельфу. Щільне хмарне покриття також зіграло свою роль, вловлюючи довгохвильове випромінювання і відображаючи його в напрямку льоду.

За словами гляціологів, такі ставки талої води можуть дестабілізувати весь льодовий шельф, посилюючи напругу, що діють на поверхню. Вода може просочуватися крізь тріщини в льоду, руйнуючи масив в глибині і приводячи його в рух по суші.

Льодовий шельф Георга VI простягається на 450 км в довжину і становить від 20 до 70 км в ширину. Дані, зібрані супутниками НАСА, показують, що швидкість втрати антарктичного льоду становить близько 127 гігатонн в рік

Залишити відповідь