Неділя, 3 Березня, 2024
Економіка

Глобальна економіка на кінець 2020-го впаде на “мінус” 3%

Глобальна економіка, яка за результатами минулого року показала зростання на рівні 2,9%, на кінець 2020-го впаде до мінус 3% – такими будуть економічні наслідки стримувальних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Про це повідомляється в доповіді МВФ “Перспективи розвитку світової економіки”.

“У результаті пандемії очікується, що глобальна економіка скоротиться до мінус 3% у 2020 році, що є значно гіршим показником, ніж під час фінансової кризи 2008–2009 років”, – наголошується в документі.

Водночас, в МВФ зазначають, що за базовим сценарієм, якщо пандемія згасне в другій половині 2020 року, а стримувальні заходи зможуть бути поступово послаблені, в 2021 році глобальна економіка може зрости до 5,8%.

“Прогноз для світової економіки, наведений у цьому звіті, відображає наше поточне розуміння розвитку пандемії, а також заходів у сфері охорони здоров’я, необхідних для уповільнення поширення вірусу й захисту життя”, – прокоментувала головний економіст МВФ, директор Департаменту досліджень Гіта Гопінат.

Вона зазначила, що Фонд провів ретельну роботу з епідеміологами, експертами у сфері охорони здоров’я та фахівцями з інфекційних хвороб, які працюють над пошуком подолання COVID-19.

Головний економіст МВФ підкреслила:

“Ця криза не схожа на жодну іншу”.

По-перше, за її словами, шок виявився великим. По-друге, як і під час війни чи політичної кризи, існує невизначеність щодо тривалості й інтенсивності наслідків кризи. По-третє, за нинішніх обставин економічна політика відіграє зовсім іншу роль, бо спрямована не на стимуляцію економічної активності, а навпаки – на стримувальні заходи.

“Досі існує велика невизначеність щодо прогнозу власне пандемії, її макроекономічних наслідків, а також пов’язаних з цим стресів на фінансових і товарних ринках”, – зазначила Гопінат.

Залишити відповідь